Złamane kości można leczyć różnymi sposobami. Niektóre kości goją się szybko, a inne wolniej. Szybkość gojenia się kości zależy od jej wielkości, ciężkości pęknięcia oraz ilości składników odżywczych i dopływu krwi wokół kości. Inne rzeczy, które wpływają na zdolność organizmu do leczenia złamanej kości, to wiek, ogólny stan zdrowia i odżywianie.

Dlaczego fizjoterapia po złamaniach jest konieczna?

rehabilitacja BemowoDzieci mają tendencję do gojenia się szybciej niż dorośli z powodu silnej tkanki wokół kości, która zapewnia dobre składniki odżywcze do gojenia. Gdy ludzie się starzeją, ich tkanki stopniowo się cienkie, a gojenie może trwać dłużej. Gdy występują problemy zdrowotne, takie jak infekcja lub choroba, może to również spowolnić proces gojenia, dlatego w tym przypadku ogromne znaczenie ma rehabilitacja Bemowo dysponuje ośrodkiem, który specjalizuje się rehabilitacją rąk po złamaniach. Owszem zdrowa, dobrze zbilansowana dieta pomoże kości się zagoić, ale dobrym wspomaganiem będzie na przykład terapia laserowa, która będzie miała wpływ na regenerację tkanek. Przeciwbólowo dobrze będą działać ultradźwięki, które również mają znaczenie w gojeniu się ran oraz przy złamanych kościach. Oprócz tego, jeszcze w czasie gipsu na ręce warto jest zastosować terapię polem magnetycznym. Warto więc porozmawiać z lekarzem w przypadku złamanej ręki o jak najszybszą możliwość zastosowania fizjoterapii. Oprócz zabiegów fizykalnych ogromne znaczenie mają ćwiczenia po złamaniu, które usprawniają rękę, która była przez długi czas nieruchoma. Będzie to ogromna pomoc w odbudowie mięśni. Warto dodać, że w wielu przypadkach będzie przydatny masaż limfatyczny działający przeciwbólowo. Rehabilitacja może być wykonywana w ramach narodowego funduszu zdrowia, ale też szybciej dostaniemy się, jeśli pójdziemy prywatnie. Trzeba tylko skonsultować się dokładnie z lekarzem pierwszego kontaktu lub z lekarzem ortopedą, który prowadził chorobę.

Fizjoterapia po złamaniach jest ważna, ponieważ przyczyni się do odbudowy tkanek mięśniowych po złamaniu. Oprócz tego zabiegi spowodują lepsze ukrwienie oraz sprawia, że chory będzie odczuwał znacznie mniej bólu. Rehabilitacja jest ważna, ponieważ pomaga choremu jak najszybciej wrócić osobie dotkniętej urazem do życia codziennego.