Rodzice często się zastanawiają, w jakiem wieku można dzieciom przekłuć uszy. Ten problem dotyczy głównie dziewczynek, gdyż matki, chcą im założyć pierwsze kolczyki. Przez jednych jest to krytykowane, a inni pochwalają ten pomysł. 

Jakie kolczyki kupić dziewczynce?

kolczyki złote dla dzieciCzasem można spotkać już paroletnie dziewczynki z przebitymi uszami, a w nich dość spore kolczyki. W dzisiejszych czasach przekłuwanie uszu jest decydowanie mniej bolesne niż kiedyś i być może dlatego tylu rodziców decyduje się na ten krok. W sklepach jubilerskich możemy znaleźć kolczyki złote dla dzieci w wieku trzech lat i więcej. Są one wykonane z wysokiej jakości czystego złota i najczęściej znajdziemy je w kształcie motyka, delfinka, kotka, lub innego słodkiego zwierzątka, Mogą być zapinane na mały haczyk, albo tak zwane zapięcie angielskie. Niektóre kolczyki są klasycznymi wkrętkami, jednak takie się nadają dla starszych dzieci. Ponieważ tak samo jak dorośli, niektóre dzieci mogą mieć uczulenie na złoto, więc trzeba uważnie obserwować skórę w okolicy ucha, czy nie wystąpiła reakcja alergiczna. Złote są zdecydowanie lepsze niż srebrne, gdyż nie powodują zabrudzenia skóry. Kolczyki mogą być także zdobione małymi cyrkoniami, które dodają im stylu i sprawią, że każda dziewczynka będzie wyglądać jak mała księżniczka. Doskonale się nadają na prezent dla dziecka z okazji urodzin, albo imienin. Nie mają one dużych wymiarów i najczęściej wynoszą od kilku do kilkunastu milimetrów.

Dla bardzo małego dziecka najlepiej kupić kolczyki z zapięciem angielskim, gdyż klasyczne wkrętki może sobie samo odpiąć. Na noc i czas drzemki kolczyki trzeba dziecku zdjąć z uwagi na bezpieczeństwo i możliwość skaleczenia. Kolczyki dziecięce kosztują od stu do nawet pięciuset złotych.