Nasza córka uwielbia bawić się na placu zabaw, nie zawsze mamy jednak możliwość zabrania ją w takie miejsce, ponieważ najbliższy plac i tak jest dość mocno oddalony od naszego domu. Czasami chcielibyśmy coś z mężem ogarnąć w domu lub na podwórku, jednak córka prosi nas, żebyśmy zabrali ją na plac zabaw, bo chce pozjeżdżać na zjeżdżalni lub pobawić się w piaskownicy. Postanowiliśmy więc wymyślić coś, co pozwoli jej na taką zabawę, jednak bez konieczności wyprawy na plac zabaw w mieście.

Ogród ze zjeżdżalnią dla dzieci

zjeżdżalnie dla dzieci do ogroduPostanowiliśmy więc stworzyć naszej córeczce własny plac zabaw w ogrodzie. Mamy ku temu odpowiednie miejsce, a takie rozwiązanie będzie dla nas wszystkich najwygodniejsze. Na samym początku stworzyliśmy małą piaskownicę, a zaraz potem wybraliśmy zjeżdżalnie dla dzieci do ogrodu. To jest ulubiona zabawa naszego dziecka, więc wybraliśmy dwie, różniące się nieco między sobą. Tworzenie tego miejsca zabaw postanowiliśmy rozpocząć, kiedy córka wyjechała na krótkie wakacje do swoich dziadków, aby zrobić jej niespodziankę, kiedy wróci. Odpowiednio przygotowaliśmy podwórko, aby zapewnić jej jak najwyższy poziom bezpieczeństwa, po czym ustawiliśmy odpowiednie atrakcje. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ pozwala nam np. na ogarnianie domu czy relaks w ogródku, kiedy dziecko będzie się zachwycone bawić na swoim placu zabaw. Dzięki temu nie musimy wyruszać na oddalony plac zabaw, co zajmuje sporo czasu, który spędzamy w drodze w to miejsce. Postawienie takich atrakcji we własnym ogrodzie sprawi, że córeczka będzie mogła jeszcze więcej czasu spędzać na swojej ulubionej zabawie. Będzie mogła wyjść na plac zabaw w każdej chwili – będzie zawsze na nią czekał przed naszym domem. Kiedy tylko wróciła od dziadków i weszła do ogrodu, zaniemówiła. Od razu pobiegła na zjeżdżalnię, dziękując nam za tak wspaniałą niespodziankę.

Stworzenie własnego placu zabaw przed swoim domem to wspaniały pomysł na urozmaicenie wolnego czasu swojej pociechy. Taka zabawa może przynieść wiele korzyści, nie tylko poprawę samopoczucia dziecka, ale również spędzanie czasu na świeżym powietrzu, które jest niezwykle ważne, szczególnie dla najmłodszych pociech. Postawienie takich atrakcji na własnym podwórku pozwala na oszczędność czasu.