Konstrukcje w obecnych czasach są tworzone z użyciem bardzo różnych materiałów. Nadal jednak duża część z nich jest tworzonych przy użyciu drewna. Jest to bowiem surowiec tani, a jednocześnie cechujący się bardzo wysokim poziomem wytrzymałości.

Gdzie kupić drewno konstrukcyjne?

drewno konstrukcyjne - przemyślObiekty budowlane mogą być tworzone z użyciem różnych surowców. Nadal jednak duża część jest tworzonych z użyciem drewna. Wpływa na to przede wszystkim duża wytrzymałość oraz niska cena, jaka cechuje się drewno konstrukcyjne – przemyśl jest tym miastem, gdzie można takie drewno zamówić bez większych problemów. Drewno nie jest uważane powszechnie za surowiec cechujący się bardzo dużą wytrzymałością, co jest sporym błędem. Niektóre rodzaje drewna konstrukcyjnego, szczególnie te pozyskiwane z drewna drzew iglastych sa niezwykle wytrzymałe. Co więcej, w ich przypadku wytrzymałość drewna jest połączona z niską wagą, co jest sporym wyróżnikiem na tle innych materiałów konstrukcyjnych. Drewno wykazuje bardzo wysoką odporność na zginanie, dzięki dużej sprężystości. Dodatkowo, w przeciwieństwie do konstrukcji stalowych, te drewniane są wolne od problemów związanych z korozja. Tak jak wspomniano wcześniej, drewno konstrukcyjne może być pozyskiwane z różnego rodzaju drzew. Najlepiej oceniane jest jednak niewątpliwie konstrukcyjne drewno sosnowe. Wyróżnia się ono bowiem zdecydowanie najlepszymi parametrami wytrzymałościowymi, biorąc pod uwagę jego lekkość. W jaki sposób zwykłe drewno staje się drewnem konstrukcyjnym? Ważna jest jego odpowiednia obróbka. Przede wszystkim, drewno konstrukcyjne ma ustandaryzowane wymiary, które ułatwiają zakup odpowiedniej ilości tego materiału do budowy. Po drugie, drewno konstrukcyjne musi się wyróżniać odpowiednim, niskim poziomem wilgotności, więc musi być dobrze wysuszone. Drewno konstrukcyjne może być dodatkowo wzmacniane poprzez różne zabiegi konserwacyjne, takie jak impregnacja. Ogólnie jednak duża wytrzymałość zapewnia mu niski poziom wilgotności, oraz dokładna obróbka mechaniczna.

Obecnie znanych ejst i wykorzystywanych w praktyce wiele różnych materiałów konstrukcyjnych. Jednym z popularniejszych nadal jest drewno. Jest to spowodowane niską cena, oraz duża wytrzymałością tego właśnie surowca. Dodatkowo, bez trudu można się w niego zaopatrzyć, również w Polsce.