Od wielu lat prowadzę własne gospodarstwo rolne. Jestem bardzo doświadczonym rolnikiem i byłem przekonany, że nic związanego z roślinnością i uprawą zbóż mnie nigdy nie zaskoczy. Okazało się jednak, że nawet ja nie jestem nieomylny. W tym roku wysiałem rośliny w takim terminie, gdy wydawało mi się, że już na pewno nie będzie przymrozków. Niestety przymrozki były i rośliny zostały przez mnie mocno uszkodzone. Następnie nastąpił okres długotrwałej suszy.

Kupno stymulatora wzrostu roślin z nitrofenolami

stymulator wzrostu roślin z nitrofenolamiPrzez chwilę się załamałem, bo myślałem że z moich roślin już zupełnie nic nie będzie. Mój sąsiad na szczęście przybył mi z pomocą. Powiedział mi, żebym kupił stymulator wzrostu roślin z nitrofenolami. Są to związki chemiczne, które odpowiadają za to, aby odbudować stan roślin uszkodzonych przez czynniki niezależne od człowieka takie jak insekty chorobotwórcze, długotrwała susza, nagłe przymrozki czy gwałtowne burze z dużym opadem gradu. Te związki chemiczne wpływają również na przyśpieszenie regeneracji roślin po uszkodzeniu mechanicznym. Są one w  pełni bezpieczne i można je stosować zarówno na roślinach jadalnych, jak i ozdobnych. Nie zawierają one sztucznych minerałów ani substancji chemicznych sztucznie przyspieszających wzrost roślin, tylko opierają się na wzmocnieniu rośliny naturalnymi suplementami. Postanowiłem spróbować tego rozwiązania. Przecież i tak nie miałem już nic więcej do stracenia. Zakupiłem polecany przez sąsiada preparat i opryskałem nim swoje pole. Był to biostymulator z nitrofenolami w formie płynnej, który należało rozpuścić w wodzie. Taka forma preparatu miała jedną bardzo ważną zaletę. Wszystkie potrzebne związki chemiczne zostały przez rośliny wchłonięte nie tylko poprzez ich system korzeniowy, ale także dolistnie. Dzięki temu preparat był bardzo wydajny i muszę przyznać, że faktycznie przyniósł pożądane przez mnie efekty.

Przede wszystkim dlatego, że rośliny faktycznie bardzo szybko się odbudowały i straty były naprawdę minimalne. Byłem bardzo zadowolony, ponieważ pierwsze efekty po zastosowaniu tego stymulatora uzyskałem już po pierwszych kilkunastu dniach, były one zauważalne gołym okiem. Natomiast po następnych kilku tygodniach zauważyłem, że rośliny wzrastają szybciej i są w pełni odbudowane po uszkodzeniach.