Decydując się na obrączki ślubne przeglądamy różnego rodzaju fasony, ale również i metale szlachetne. Coraz częściej na rynku polecane są obrączki tytanowe, które mają ogrom zalet, a przy tym tylko jedną wadę. To bardzo ciekawy metal, który może sprawdzić się sporej rzeszy przyszłych małżeństw, dlatego warto zwrócić na niego uwagę.

Praktyczne obrączki z tytanu

tytanowe obrączkiNadchodzący dzień ślubu sprawia, iż momentami nie wiemy co powinniśmy załatwić w pierwszej kolejności. Nie zapomnijmy jednak o obrączkach, ponieważ są jednym z kluczowych elementów naszego wesela. Obecnie popularne są tytanowe obrączki wykazujące szereg zalet. Miedzy innymi są bardzo wytrzymałe, a więc decyduje się na nie spora część panów pracujących w zawodach takich jak mechanik czy sportowiec. Ten metal wytrzyma też próbę czasu, gdyż nie sczernieje jak srebro. Jest też o wiele wytrzymalszy od srebra i złota, a przy okazji wystarczy dodać cyrkonie bądź pozłocić tytan, aby wyglądem przypominał najbardziej klasyczną biżuterię ślubną. Tytanowe obrączki występują głównie w odcieniach szarości, które możemy wybrać w kompozycji bądź jednym kolorze. Nie zapominajmy też, iż tytan jest rewelacyjnym metalem dla osób z alergiami. Warto też uważać na to, iż z uwagi na wytrzymałość tytanu jest on w późniejszym czasie niemożliwy do poszerzenia i zmiany rozmiaru. Dlatego decydujmy mądrze, mimo iż coraz częściej tytan jest jednym z elementów pary młodej.

Piękne i klasyczne złoto coraz częściej jest zastępowane modnym i schludnym tytanem, który można wystylizować podobnie do złota. Mimo to jest o wiele trwalszy, odporny na uszkodzenia i mijający czas, a przy okazji tańszy. Dlatego warto zwrócić uwagę na tytanową biżuterię ślubną, która może nas zaskoczyć szeregiem zalet jakie oferuje.