Myślicie już o zimowych feriach? Całkiem słusznie. Nie jest ważne, że do szkolnej przerwy między semestrami pozostało kilka miesięcy. Ważne, by wybrać właściwe miejsce na wyjazd. Takie, w którym nie będziemy się nudzić, szczególnie jeśli na pokładzie będą dzieci. Większy skład oznacza bowiem więcej problemów organizacyjnych.

Odpocznij w domku w górach

domek w górach wynajemZimą wyjazd w góry wydaje się naturalnym wyborem. Wiadomo, z małym dzieckiem lub dziećmi trudno będzie o aktywny wypoczynek, chociaż…Właśnie, nauka jazdy na nartach to dziś opcja polecana już kilkulatkom, więc dlaczego nie pokazać potomkom naszego ulubionego zimowego zajęcia. A może akurat połkną bakcyla. Musimy więc znaleźć odpowiednie miejsce. Dokonując rezerwacji kilka miesięcy wcześniej, trudno przewidzieć, czy spadnie śnieg. Znajdźmy więc takie ośrodki, które gwarantują choćby sztuczny puch na stoku. Jeżeli decydujemy się na domek w górach wynajem na kilka dni, nawet na tydzień powinien być najsensowniejszym wyborem. Będzie czas pojeździć na stoku, przy okazji przyglądając się postępom malucha, a w dodatku cena za dobę okaże się niższa, niż w przypadku np. wynajmu tylko na weekend. Warto sprawdzić opinie o miejscu, do którego się wybieramy. Warto dopytać choćby o serwowaną kuchnię, z akcentem na jedzenie odpowiednie dla dzieciaków. No i dodatkowe atrakcje dla najmłodszych. Ciekawe zajęcia, animatorzy, plac zabaw pod dachem i tym podobne.

Wyjazd na ferie z dzieckiem lub dziećmi może, a wręcz powinien być niezapomnianą przygodą. Przygodą głównie dla maluchów oczywiście. Rodzice też z pewnością nie muszą narzekać. Mogą zdecydować się na wspólną zabawę z dzieciakami, a w przypadku zajęć dzieci z animatorami, dorośli mają nawet chwilę dla siebie. Każdy będzie zadowolony i będzie miał o czym opowiadać.