Każdy z nas lubi spać w określony sposób. Jedni najlepiej się czują na twardym podłożu, a inni wolą miękkie materace. Jednak bez względu na rodzaj podłoża, każdy lubi mieć dużo przestrzeni do spania, dlatego często śpimy na środku materaca.

Jak się śpi na łóżku kontynentalnym?

łóżka kontynentalne 180x200 sklepSpać można na samym materacu lub na wysokim łóżku z ramą, które dobrze nas izoluje od podłogi. W przypadku wysokich modeli, mogą one stać na nóżkach lub mieć zabudowaną ramę. To jaki model wybierzemy, zależy tylko od naszych upodobań i możliwości przestrzennych w sypialni. Często kupowane są łóżka kontynentalne 180×200 sklep internetowy jest miejscem, gdzie znajdziemy ich największy wybór w atrakcyjnych cenach. Są to łóżka typowo małżeńskie, które są tapicerowane i stoją na nóżkach. Przeważnie tego typu łóżka mają wysokość nawet siedemdziesięciu centymetrów od podłogi do szczytu materaca więc należą do wysokich. W podstawowej wersji, łóżko tapicerowane składa się z dużej, drewnianej skrzyni wypełnionej sprężynami bonellowymi, które są zabezpieczone warstwą pianki oraz z materaca sprężynowego w wersji kieszonkowej. Każdy klient może sobie do łóżka dobrać tapicerowane wezgłowie, czyli górny szczyt oraz dolny szczyt. W sprzedaży znajdziemy również kontynentalne łóżka z pojemnikiem na pościel, który pomaga w organizacji porządku w sypialni. Są to modele łóżek, które idealnie sprawdzą się w nowoczesnej jak i klasycznej sypialni, ponieważ ich tapicerowane obicie jest dostępne w wielu fasonach i kolorach.

Bez wątpienia na łóżku kontynentalnym śpi się bardzo dobre,  bo jest duże i wygodne. Jego wysokość ułatwia siadanie i schodzenie z niego, dlatego też jest ono polecane osobom starszym i mającym problemy z kręgosłupem. Bez problemu je znajdziemy w każdym sklepie z wyposażeniem wnętrz.