Zarówno osoby będące zawodnikami wyścigowymi, jak osoby jeżdżące rekreacyjnie na dłuższe trasy, będą zainteresowane technologiami, które są bardzo pomocne w czasie jazdy. Z myślą o nich powstają liczniki rowerowe, które są wyposażone w moduł GPS wraz z funkcjami nawigacji, wyznaczaniem trasy dla roweru czy funkcjami zwiększającymi poziom bezpieczeństwa. Jednak jak wybrać najlepszy model licznika rowerowego.

Sprawdzone liczniki rowerowe z GPS

licznik rowerowy gpsPoszukując urządzeń dla osób aktywnie jeżdżących na rowerach, można skorzystać z bardzo różnorodnych modeli. Ważne jest jednak to, aby w czasie zakupów zdecydować się na sprzęt, który posiada określone funkcje, co bywa niezwykle przydatne w czasie jazdy. Warto wybrać dobry licznik rowerowy gps. Pierwszą z istotnych funkcji będzie korzystania z systemu GPS do lokalizowania satelitów. Pozwoli to na sprawniejszy odbiór sygnału w trudnych warunkach oraz szybsze ustalenie pozycji GPS. Warto wziąć pod uwagę jak korzystanie z tej funkcji wpływa na poziom zużycia baterii. Pomocna bywa również funkcja dostosowywania ekranów treningu. Praktyczne bywa edytowanie pól danych bez konieczności podłączenia licznika do komputera. W zależności od modeli można ustawić nawet do pięciu ekranów. Często liczniki fabryczne mają ustawione najpopularniejsze parametry na ekranie, takie jak czas jazdy, prędkość, dystans czy tętno, jednak powinniśmy mieć możliwość edytowania ich według własnego uznania. Dodatkowo tryb oszczędzania baterii może być przydatny oraz wydłużać działanie baterii nawet o 50%. Tryb oszczędności baterii powinien dostosowywać ustawienia w taki sposób, aby wydłużyć żywotność baterii w czasie dłuższej jazdy. Jednocześnie funkcja automatycznego wytyczania tras pozwala zapomnieć o wcześniejszym planowaniu trasy. Licznik sam powinien wyznaczać przykładowe trasy po zdefiniowaniu odległości, jaką planujemy przejechać.

Podsumowując, funkcje liczników rowerowych z funkcją GPS są obecnie bardzo rozbudowane. Warto sięgać po takie modele, które jak najbardziej będą umożliwiały śledzenie postępów i jednocześnie ułatwią planowanie trasy oraz samą obsługę takiego urządzenia, aby zapewnić komfort użytkowania. Dlatego właśnie ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z ofertami dostępnych modeli liczników rowerowych.