Lista zalet grupowych ubezpieczeń na życie jest bardzo długa. Dla jednych osób pakiet z opracowaną listą ryzyka może być ograniczeniem, dla innych osób bardzo wygodnym rozwiązaniem. Różnie może wyglądać także sytuacja dotycząca dochodzenia odszkodowania oraz wysokości składki, a także ograniczeń. W jakim wypadku warto zdecydować się na skorzystanie z grupowego ubezpieczenia na życie? Czy warunki ubezpieczenia grupowego są zbliżone do ofert indywidualnych?

Poszukujemy najbardziej atrakcyjnego ubezpieczenia na życie

atrakcyjne grupowe ubezpieczenie na życie w szczeciniePolisy grupowe mają jeden podstawowy wymóg, a więc konieczność bycia zatrudnionym w określonej firmie. Każdy z pracodawców ma możliwość zawarcia umowy z innym towarzystwem ubezpieczeniowym. W tym wypadku warunki mogą być bardzo zróżnicowane oraz wysokość składki uzależniona na przykład od liczby zatrudnionych osób. Warto zamówić atrakcyjne grupowe ubezpieczenie na życie w szczecinie. Standardowo oferta tego typu obejmuje gotowe pakiety ryzyka. Może być to lista kilku, kilkunastu czy kilkudziesięciu rodzajów ryzyka. Mogą dotyczyć wypadków śmiertelnych, znacznych urazów ciała czy zdiagnozowanych chorób. W przypadku niektórych ofert do ubezpieczenia mogą przystąpić także bliscy pracownika, jak na przykład małżonek czy dzieci. Od wynegocjowanej przez pracodawcę sumy ubezpieczeniowej będzie zależała wysokość uzyskanego przez pracowników odszkodowania. W przypadku grupowych polis oprócz pakietu ryzyk znajdziemy także pakiet sum ubezpieczenia. Każde zdarzenie będzie wycenione na inną kwotę. Należy jednak pamiętać, iż każda polisa będzie składała się z wyłączenia czy limitu odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego, choć w wersjach grupowych jest ich znacznie mniej, niż w przypadku polisy indywidualnej.Wszystko to wpływa na fakt, czy taka polisa będzie odpowiadała zatrudnionym osobom.

Dużą zaletą grupowego ubezpieczenia na życie jest znacznie tańsza składka, niż w przypadku polisy indywidualnej. Dodatkowo w tym wypadku wiek ubezpieczonego nie wpływa na cenę składki. W efekcie dostępne oferty ubezpieczeń grupowych różnią się znacznie pod względem cenowym, zakresem ryzyka ubezpieczeniowego oraz wysokości sumy ubezpieczenia. Umożliwia to dobranie najbardziej optymalnej dla nas opcji ubezpieczenia, które zadowolą większość pracowników danej firmy.