Wielkimi krokami zbliża się Dzień Matki, a ja przez długi czas nie miałam pojęcia, co mogę podarować mamie w prezencie. Moje pomysły szybko się wyczerpały, a i mama nie była w stanie mi nic sensownego podpowiedzieć. Kiedy tak pewnego wieczoru siedziałam załamana prze komputerem, przez przypadek wyskoczyła mi reklama roślin umieszczonych w słoiku. I to był strzał w dziesiątkę. Rodzice mają dom świeżo po remoncie i na pewno przyda im się taka roślinna ozdoba. Tym bardziej, że postanowiłam ją wykonać własnoręcznie.

Słoik z lasem na prezent

mały las w słoikuOd wielu lat pasjonuje się rękodziełem. Cały czas próbuje nowych technik na tworzenie dekoracji do domów. Wcześniej malowałam też trochę farbami. Na ten moment skupiłam się jednak na dekorowaniu starych przedmiotów i nadawaniu im nowego znaczenia. Idąc za głosem mojego zamiłowaniu do ręcznie robionych rzeczy, postanowiłam dać mamie na dzień matki ręcznie wykonany prezent. Tym razem będzie to coś nowego dla mnie, a mianowicie planuje własnoręcznie wykonać mały las w słoiku, który będzie doskonałą dekoracją do świeżo wyremontowanego domu rodziców. Kiedy tylko wpadłam na ten pomysł rozpierał mnie entuzjazm. Opadł mi on nieco jednak, kiedy zorientowałam się, że nie mam pomysłu jak taki las wykonać. Na szczęście poszukałam informacji w Internecie i się nie zawiodłam. Kupiłam słoik i roślinki do słoika. Będąc na spacerze pozbierałam też ciekawe wizualnie kamienie i oraz gałązki. I kiedy już miałam wszystkie materiały, zabrałam się do pracy. Okazało się, że wykonanie takiego lasu w słoiku zajmuje o wiele mniej czasu, niż by się mogło wydawać. Kiedy skończyłam układać w środku wszystkie rośliny, podlałam je według instrukcji, a na końcu zawiązałam dekoracyjny sznurek na górze słoika. Efekt bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Teraz las czeka u mnie w domu na Dzień Matki, kiedy w końcu będę mogła wręczyć prezent.

Szukając inspiracji na prezent dla mojej mamy, natrafiłam na bardzo ciekawą koncepcję, jaką są lasy w słoikach. Ta piękna dekoracja bardzo mnie zachwyciła i postanowiłam, że wykonam dla mamy taki las samodzielnie. Zakupiłam więc wszystkie potrzebne produkty, ze słoikiem na czele i zabrałam się do pracy. Efekt ostatecznie bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Teraz z niecierpliwością czekam na moment, kiedy będę mogła podarować mamie prezent.