Kilka miesięcy temu postanowiłem otworzyć własną restaurację. Nie małą, bo powierzchnia lokalu liczy sobie prawie dwieście metrów kwadratowych. Zatrudniam kilkanaście osób, które zajmują się w mojej restauracji obsługą gości, oraz przygotowywaniem posiłków. Restauracja jest czynna codziennie, a w weekendy organizujemy imprezy okolicznościowe jednocześnie prowadząc normalną obsługę klientów. Otwierając restaurację nawet nie spodziewałem się tego, z jak wielkim wyzwaniem się to wiąże.

Zainwestowałem w specjalistyczny program dla gastronomii

specjalistyczne oprogramowanie sogaOd samego początku zdawałem sobie sprawę z tego, że ogarnięcie wszystkie samodzielnie będzie naprawdę bardzo trudne. Chciałem zatrudnić osobę, której powierzyłbym rolę managera mojej restauracji. Po długim namyśle stwierdziłem jednak, że lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z nowoczesnych technologii. A dzisiaj można kupić specjalne programy do zarządzania lokalami gastronomicznymi. Przeszukałem dokładnie branżowe serwisy i postanowiłem, że zakupię do mojej restauracji specjalistyczne oprogramowanie Soga. Do tego jeszcze potrzebowałem odpowiedniej jakości komputerów. Zakup komputerów i licencji na oprogramowanie i tak wyszedł mnie nieporównywalnie taniej niż miałbym opłacić pracę doświadczonego managera. A program Soga umożliwił mi zarządzanie całą moją restauracją z poziomu mojego telefonu. Najpierw wszystko dokładnie skonfigurowałem i wprowadziłem do programu dokładne dane o ilości stolików i liczbie pracowników. Następnie podłączyłem specjalny monitor na kuchnię. I teraz wszystko to co zamawiają klienci od razu widoczne jest w kuchni. Kelnerzy wprowadzają zamówienia do głównego komputera, a program nadzoruje ich realizację. Wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku. Specjalistyczne oprogramowanie ma nawet taką funkcję, że uprzedza mnie o możliwych brakach w produktach spożywczych.

Teraz moja restauracja działa już na pełnych obrotach, a ja wszystkim zarządzam samodzielnie. Nie byłoby to jednak możliwe gdyby nie profesjonalne oprogramowanie. Dzięki programowi Soga dla gastronomii wszystko w mojej restauracji funkcjonuje idealnie. Uważam, że inwestycja w nowoczesną technologię i oprogramowanie to najlepsze możliwe rozwiązanie. A w dodatku bardzo korzystne pod względem finansowym.