Streamowanie gier komputerowych staje się coraz bardziej popularne wśród ludzi na całym świecie. Szybko rośnie też liczba Polaków, którzy chcieliby zaistnieć w Internecie i rozpocząć transmitowanie z prowadzonych przez siebie rozgrywek w różnego rodzaju popularne gry komputerowe. Rozpoczęcie przygody ze streamingiem wiąże się jednak ze sporymi inwestycjami.

Optymalne parametry sprzętu do streamowania

komputer do streamowania za 4000Wśród moich znajomych panuje przekonanie, że chcąc zacząć transmitować rozgrywki komputerowe trzeba zainwestować co najmniej 5000 – 6000 złotych. Nie do końca się z nimi zgadzam i już od kilku miesięcy udowadniam, że mój komputer do streamowania za 4000 złotych również radzi sobie z prowadzeniem transmisji o dobrej jakości. W odróżnieniu od nich ja sam skompletowałem swój sprzęt wyszukując okazje i kupując kolejne podzespoły tak, żeby łącznie spełniały swoje zadanie. Przede wszystkim zainstalowałem 12 gigabajtów pamięci RAM, bez czego nie byłbym w stanie przeprowadzić transmisji. Zamiast kupować więcej RAM-u przeznaczyłem większą kwotę na wydajny procesor, dzięki czemu sprzęt dobrze radzi sobie z grą i oprogramowanie do streamingu. Kartę graficzną zawsze miałem dobrą ponieważ moim hobby jest grafika komputerowa, więc tu nie musiałem dodatkowo inwestować. Kluczem do sukcesu jest jednak bardzo dobre łącze Internetowe i karta sieciowa, które akurat w moim przypadku spełniają najwyższe standardy, jakie tylko są dostępne w Polsce.

Transmitowanie rozgrywek z różnego rodzaju gier komputerowych pozwala dotrzeć do odbiorców na całym świecie, dlatego staje się coraz bardziej popularne wśród osób dążących do zdobycia popularności. Sam jestem jednak dobrym przykładem, że kupując komputer z głową nie musimy wcale wydawać olbrzymich kwot i 4000 złotych wystarczy, żeby nabyć sprzęt dobrej jakości.