Magazynierzy stanowią obecnie główny element pracowniczy wielu przedsiębiorstw o charakterze usługowym. Ze względu na rosnące znaczenie sprzedaży wysyłkowej oraz dużą ilością supermarketów, na tego typu pracowników jest duże zapotrzebowanie. Z tego tez względu wielu ludzi interesuje się praca w tym zawodzie ze względu na łatwość w znalezieniu pracy.

Cechy idealnego magazyniera

doki przeładunkowePierwszą rzeczą, którą powinien posiadać dobry magazynier jest odpowiednia wytrzymałość fizyczna i nienaganna kondycja. Niezależnie od towarów, których dotyczyć będzie dane stanowisko jest to praca, która odbywa się w ciągłym ruchu, często podczas dwunastogodzinnych zmian. Dlatego tez tego typu stanowiskiem pracy powinny się interesować osoby aktywne fizycznie, z dużym pokładami energii którym trudno wysiedzieć w jednym miejscu przez dłuższy czas. Mimo, że praca magazynierów wydaje się części ludzi bardzo łatwa i nie wymagająca również na tym stanowisku wymagane jest pewne doświadczenie i umiejętności. Osoba ubiegająca się o stanowisko magazyniera powinna bez problemów radzić sobie z obsługą komputera, szybko uczyć się obsługi nowych programów, a najlepiej znać podstawy obsługi programów magazynowych. Trzeba bowiem pamiętać, że do istotnych obowiązków magazyniera należy wprowadzenia towarów do komputerowego magazynu, gdzie te umiejętności są wymagane. Inne umiejętności to radzenie sobie z różnymi maszynami i elementami, które dostępne są na magazynie, takimi jak duże doki przeładunkowe czy wózki widłowe, które stanowią obecnie podstawy nowoczesnych magazynów. Kolejną cechą, którą powinien posiadać magazynier idealny jest nienaganne zdrowie. Na magazynach zazwyczaj panują bardzo niskie temperatury, związane z wyłączonym w pomieszczeniach magazynowych lub słabo działającym ogrzewaniem. Często występuje tez konieczność pracy na zewnątrz w celu na przykład pomocy przy załadowaniu towaru. Z tego też względu osoby, które często chorują i mają tendencje do przeziębień powinny unikać tego typu stanowisk pracy.

Ostatni element to posiadanie odpowiednich uprawnień, zwłaszcza tych związanych z obsługą maszyn takich jak wózki widłowe, czy tez brak przeciwwskazań do pracy w trudnych warunkach. Osoby które mają kłopoty z kręgosłupem albo z innymi rzeczami uniemożliwiającymi dźwiganie lub długie, wielogodzinne stanie, również powinny rozglądać się za inną pracą.