Jeśli zastanawiacie się gdzie w tym roku pojechać na wczasy, które chcecie spędzić aktywnie, to Mazury będą strzałem w dziesiątkę. Jest to jedno z niewielu miejsc na terenie całej Polski, które jest bardzo bogate w atrakcje. Jadąc na Mazury nie ma mowy o tym żebyśmy się tam nudzili. Każdy fan aktywnego spędzania czasu doceni walory turystyczne Mazur.

Aktywny urlop na Mazurach

atrakcje mazuryMazury są bogate w różnego rodzaju atrakcje. Wystarczy wpisać w przeglądarkę frazę atrakcje mazury, a znajdziemy mnóstwo propozycji. Kurorty turystyczne są przygotowane na przyjazd turystów, więc z zakwaterowaniem nie będziemy mieli żadnego problemu. Bez problemu znajdziemy hotel, który nie będzie nas dużo kosztować, a jednocześnie będzie bardzo dobrze wyposażony. Oczywiście na Mazury nie jedzie się po to, aby spędzić urlop w hotelu. Mazury to przede wszystkim jeziora, więc będąc tam możemy uprawiać sporty wodne. Najpopularniejszą atrakcją są oczywiście żaglówki, które możemy sobie wypożyczyć, aby popływać po jednym z jezior. Będąc na Mazurach możemy także brać udział w spływach kajakowych lub na własną rękę popływać po jeziorze wcześniej wypożyczonym kajakiem. Jeśli zmęczą nas już wszystkie aktywne formy spędzania czasu na Mazurach, możemy wziąć kocyk lub leżak i zrelaksować się na brzegu jeziora, jednocześnie się opalając. Miłośnicy pływania także znajdą coś dla siebie, ponieważ w niektórych miejscach możemy wchodzić do wody, aby popływać w pław. Na Mazurach nie da się nudzić.

Wyjeżdżając na tego typu wczasy nie musimy mieć wcale dużo pieniędzy. Wbrew pozorom, wszystkie wyżej opisane atrakcje nie kosztują dużo. Kwota jaką musimy sobie przygotować na taki jedno tygodniowy wyjazd, to od tysiąca do tysiąca pięciuset złotych w przeliczeniu na jedną osobę.