Rozwój samorządów lokalnych oraz dbałość o estetykę gmin, powiatów i miast, zmusza władze lokalne do coraz częstszego montowania tablic o charakterze informacyjnym. Należą do nich wszelkiego rodzaju gabloty czy też tak zwane pylony, które są umieszczane najczęściej na początku lub końcu danego okręgu administracyjnego, lub granicy miejscowości. Jakie jeszcze tablice tego typu są produkowane?  

Tablice publiczne o charakterze informacyjnym

tablice informacyjne producentJednym z najbardziej popularnych rodzajów tablic umieszczanych w miejscach publicznych są gabloty. Są one oferowane w różnych rozmiarach i mają różne przeznaczenie. Jednym z nich są gabloty przeznaczone do umieszczania informacji w różnych miejscowościach. Jeżeli chcemy zakupić inne popularne tablice informacyjne producent oferuje na przykład tablice panelowe, wersje dla urzędów czy popularne ostatnio szyldy unijne. Tablice informacyjne są także umieszczane na szlakach turystycznych i wielu ścieżkach rowerowych. Do tablic o charakterze informacyjnym możemy zaliczyć na przykład pylony, na których umieszczone są specjalne powitania dla osób, przekraczających granicę gminy, powiatu czy miejscowości. Mogą one być oferowane w wersjach płaskich lub tez wyoblonych. Najczęściej na ich powierzchni umieszczane są herby danych miast i wsi, duże i widoczne powitanie dla gości oraz lista miast partnerskich, z którymi dana miejscowość współpracuje.

Tablice oferowane przez firmy zajmujące się ich produkcją mogą mieć także charakter reklamowy i zawierać informacje o produktach lub adresie konkretnej firmy, lub organizacji. Z wykonawcami tablic współpracują także włodarze kolei, którzy dokonują zamówień na tablice, na których umieszczony jest rozkład jazdy i inne ważne informacje dotyczące ruchu pociągów.