Mebel, które posiadamy w domu czy w firmie wymagają stałego czyszczenia tak samo jak wszystkie inne powierzchnie. Najczęściej się brudzą meble, na których siedzimy, czyli kanapy, narożniki, sofy, krzesła i fotele. Te, które są wykonane z plastiku, metalu czy drewna, można bez problemu samodzielnie czyścić przy użyciu wilgotnej szmatki. Jednak modele z siedziskiem i oparciem pokrytym tkaniną, trzeba prać.

Czym czyścić narożniki?

tanie czyszczenie narożników w warszawieKupują mebel do siedzenia przeważnie kierujemy jest jego wyglądem i praktycznym zastosowaniem. Rzadko zwracamy uwagę na sposób w jaki można je czyścić, a to wbrew pozorom bardzo istotne. Stałe zarudzenia na powierzchni tapicerki takie jak okruszki z jedzenia, piach, kurz czy sierść kotów i psów można łatwo usunąć pry użyciu odkurzacza. Natomiast zarudzenia, które wnikają w tkaninę najczęściej trzeba zaprać. Można to spróbować zrobić samodzielnie w domu przy użyciu wody i ogólnie dostępnych detergentów, ale nie zawsze jest to bezpieczne. Łatwo można zniszczyć tapicerkę, utrwalić zabrudzenie jeżeli użyje się niewłaściwego środka czyszczącego, a nawet przemoczyć mebel. Tanie czyszczenie narożników w Warszawie jest na pewno bezpieczniejszym rozwiązaniem, ponieważ firmy świadczące takie usługi dysponują specjalnymi urządzeniami do prania na sucho i mokro. Nie każdy narożnik można czyścić powszechnie dostępnym detergentem, ponieważ mają one różne rodzaje tapicerek. Przeważnie spotyka się welurowe, skórzane, z pluszu, zamszu, sztruksu czy jeansu, a każdy z nich wymaga innego środka czyszczącego. Przeważnie usługa czyszczenia jest przeprowadzana u klienta, zatem nie może ona powodować zbytniego moczenia tkaniny. Samo suszenie mebla trwa kilka godzin, zatem w ciągu jednego dnia można odświeżyć i dokładnie wyczyścić każdy narożnik, sofę czy kanapę. Cena usługi jest często zależna od rodzaju mebla i ilości kilometrów jakie muszą pokonać pracownicy firmy.

Narożniki i wszelkie meble, na których siedzimy, powinno się prać przynajmniej co kilka miesięcy, aby zachować je w czystości. Ponadto warto je czyści w celu odświeżenia i pozbycia się groźnych bakterii i roztoczy, które często gromadzą się we wnętrzu mebla. Nie tylko w Warszawie, ale niemalże w każdym dużym mieście, znajduje się przynajmniej kilka firm świadczących takie usługi.