Wznoszenie nowoczesnych obiektów halowych różnego przeznaczenia odbywa się przede wszystkim przy wykorzystaniu lekkich płyt warstwowych. Konstrukcja paneli warstwowych umożliwia bardzo szybką i kompleksową budowę co jest niezmiernie ważne dla ograniczenia kosztów. Poza tym szybkie posadowienie obiektu daje możliwość prowadzenia w nim docelowej działalności operacyjnej w krótkim czasie co ma największe znaczenie.

Produkcja i właściwości warstwowych paneli PIR

doskonała płyta warstwowa pirProducenci płyt warstwowych zawsze dążą do racjonalnego połączenia komponentów wchodzących w ich skład by uzyskać zamierzone parametry izolacyjne i konstrukcyjne. Do budowy płyt warstwowych wykorzystuje się starannie zabezpieczone przed korozją okładziny blaszane oraz materiały izolacyjne stanowiące tzw. rdzeń. Najczęściej do budowy rdzenia używa się styropianu, wełny mineralnej oraz pianek PUR i PIR. Najlepsze rezultaty pod względem parametrów izolacyjnych uzyskuje się stosując piankę PIR czyli poliizocyjanouretan. Płyty warstwowe PIR są znacznie cieńsze niż konstruowane z innych izolatorów a mimo to posiadają znacznie lepsze parametry. Płyty warstwowe PIR producenci oferują w różnych grubościach w zależności od potrzeb inwestycyjnych oraz w różnych wariantach. Jedne z nich są przeznaczone do wykonywania znakomitych pokryć dachowych inne zaś służą do budowy ścian zewnętrznych, wewnętrznych, sufitów oraz dociepleń suchych elewacji. Oferowana przez producentów doskonała płyta warstwowa PIR jest wyjątkowo odporna na wszelkie czynniki klimatyczne oraz biologiczne. Przez bardzo długie lata nie wymagają absolutnie żadnych zabiegów naprawczych co ma ogromny wpływ na zmniejszenie kosztów utrzymania obiektu. Płyty warstwowe w fazie ich wytwarzania na liniach produkcyjnych otrzymują boczne frezowania w piance zwane zamkami co ułatwia ich montaż oraz eliminuje mostki termiczne. Do wytwarzania płyt warstwowych używa się okładzin blaszanych płaskich, trapezowych i falistych w wielu kolorach.

Z płyt warstwowych PIR wznosi się lekkie hale produkcyjne, magazynowe, obiekty sportowe oraz handlowe. To znakomity materiał do budowy nowoczesnych budynków inwentarskich, mroźni, chłodni, garaży i obiektów gastronomicznych. W ostatnich latach coraz bardziej przychylnym okiem patrzą na płyty warstwowe projektanci niewielkich domów jednorodzinnych. Więcej informacji na temat tego znakomitego produktu znajdziemy na stronach internetowych producentów.