Dekoracje ścienne i sufitowe wracają do łask. Ozdobne elementy wykonane w formie sztukaterii nie wymagają wielu zabiegów przygotowawczych. Nowoczesna sztukateria gipsowa nadaje się do szybkiego i samodzielnego montażu na ścianie lub suficie. Zaletą rozet dekoracyjnych jest piękny, śnieżnobiały kolor. Atrakcyjny kształt nie wymaga późniejszego malowania. Jest to fantazyjny element ozdobny przeznaczony do montażu w dowolnym miejscu.

Ornamentalne formy sztukatorskie na salonowy sufit

rozety dekoracyjne sufitowe do salonuSufit w salonie pełni ważną rolę reprezentacyjną. Najczęściej to właśnie w pokoju wypoczynkowym podejmowani są goście. Salon w nowoczesnych mieszkaniach i apartamentach połączony jest zwykle z jadalnią. Dlatego rozety dekoracyjne sufitowe do salonu pełnią ważną funkcję ozdobną. Są doskonałą oprawą dla lampy. Rozeta umieszczana jest zwykle pośrodku sufitu. W ten sposób wyznaczone jest optyczne centrum i środek pokoju. W rozecie umieszcza się przewód lampy wiszącej. Bardzo ciekawe jest połączenie sztukaterii i nowoczesnych lamp sufitowych. W salonie sprawdzają się śmiałe, designerskie wzory, np. lampy w stylu nowoczesnym i industrialnym. Proste, metalowe klosze współgrają ze stylową, gipsową rozetą. Jeśli chodzi o formy rozet sufitowych, to w salonie można umieścić klasyczną rozetę w kształcie kwiatu lub wzorów arabskich. To właśnie w kulturze orientu rozety pojawiają się najczęściej. Inspiracji jest wiele i każdy może dobrać rozetę, która najlepiej wpisuje się w stylistykę salonu i wnętrza mieszkalnego. Obok pokoju dziennego i jadalni, rozety dobrze prezentują się także w innych pomieszczeniach. W sypialni, nad łóżkiem, pięknie prezentuje się okazała rozeta salonowa. W klatkach schodowych ten typ dekoracji sztukatorskiej przyciąga wzrok gości i zachwyca niepowtarzalnym kształtem.

Wśród sztukaterii dekoracyjnych na szczególną uwagę zasługują rozety sufitowe do salonu. W pokoju gościnnym połączonym z jadalnią, ozdobna rozeta pełni rolę osi kompozycyjnej. To dekoracyjny punkt, który zwraca uwagę swą oryginalną, niepowtarzalną formą. Rozeta jest świetną oprawą lampy wiszącej. Można stosować śmiałe połączenie klasycznej rozety i designerskiej lampy w stylu industrialnym. Dzięki tego typu sztukateriom sufit w salonie zyska zupełnie nowy wygląd.