Zróżnicowanie profili aluminiowych pozwala na ich wykorzystanie w różnych dziedzinach. Ze względu na kształt podzielić można je na takie kategorie: profile (rury) kwadratowe, prostokątne i okrągłe, płaskowniki oraz profile narożne (kątowniki, ceowniki, teowniki). Z aluminium można wykonać też profile o niestandardowych kształtach i wymiarach. W zależności od przeznaczenia podstawowe kształty profili występują również w różnych wymiarach – od całkiem małych do ogromnych.

Wykorzystanie profili aluminiowych narożnych

profile aluminiowe narożneTe profile najczęściej stosowane są w budownictwie i podczas wielu prac remontowych. Umożliwiają bezprogowe łączenie powierzchni i są często wykorzystywane przy łączeniu kafelków z podłożem lub ścianą, stosuje się je przy robieniu boazerii. Sprawdzają się również gdy mamy do czynienia z łukowymi kształtami. Profile aluminiowe narożne są też szeroko stosowane w branży stolarskiej. Służą najczęściej do łączenia blatów kuchennych, jeśli kuchnia jest na tyle duża lub niewymiarowa, że trzeba połączyć dwa blaty. Oczywiście jednak najbardziej kojarzyć je możemy z systemów przesuwnych szaf. Szafy typu „komandor”, które mają wbudowane lustro, ozdobny panel lub składają się z kilku kolorów płyt mają te elementy łączone właśnie aluminiowymi profilami narożnymi (najczęściej teownikami lub ceownikami, ale również zwykłymi kątownikami o kształcie „L”). Wykorzystuje się je również w regałach i półkach meblowych. Cienkie profile aluminiowe narożne wykorzystywane w stolarstwie występują w swoim naturalnym kolorze aluminium, mogą być jednak również cynkowane, co nadaje im złotawego odcienia. To pozwala na ich szerokie wykorzystanie i daje klientom możliwość wyboru w zależności od tego, czy preferują okucia w kolorze srebrnym czy złotym. Aluminium jest lekkie, a przy tym wytrzymałe co tłumaczy jego szerokie wykorzystanie przy produkcji mebli, które chcemy by były trwałe, ale funkcjonalne bez utrudnień.

Gdzie kupimy profile aluminiowe narożne? Odpowiedź jest bardzo prosta. Dostępne są w  niemalże każdym większym sklepie budowlanym. Bez problemu znajdziemy je w każdym sklepie z artykułami metalowymi. Takie sklepy oferują też często usługę docięcia profili aluminiowych na potrzebny nam wymiar. To ułatwia sprawę, gdy planujemy samodzielny remont, a nie mamy dostępnych maszyn do cięcia metali.