Nasz dom powinien być dla nas oazą spokoju i przytulną przystanią, wolną od nieproszonych gości. Chyba każdy z nas, bez względu gdzie mieszka, choć raz doświadczył inwazji mrówek, które pomimo niewielkich rozmiarów, potrafią skutecznie utrudnić życie. Możemy próbować sobie z nimi radzić domowymi sposobami, które czasem okazują się skuteczne.

Kto korzysta z dezynsekcji?

nietypowa dezynsekcja - krakówJeżeli nasz dom zaatakują mrówki, to najczęściej spotkamy je w kuchni, gdyż jest to miejsce, w którym znajdą pożywienie. Jeżeli cukier trzymamy w papierowej torebce, to z pewnością mrówki szybko znajdą się w jej wnętrzu. Jeżeli po tygodniu walki domowymi metodami, mali lokatorzy nie mają zamiaru opuścić naszego domu, to konieczna będzie nietypowa dezynsekcja – Kraków jest miastem, w którym znajdziemy niejedną firmę świadczącą takie usługi. Firmy z tej branży zajmują się nie tylko usuwaniem mrówek, ale także komarów, much, gniazda os i szerszeni, a także kleszczy. Pomimo, że są to małe owady, to mogą wręcz sparaliżować codzienne życie. Niektórzy ludzie mogą mieć na nie alergie, zatem ich likwidacja jest priorytetem. Do walki z insektami używa się różnych chemicznych metod, które gwarantują całkowite pozbycie się problemu. Środek dezynsekcyjny jest rozprowadzany w pomieszczeniu wolnym od ludzi i zwierząt, aby ich nie narażać na negatywne skutki działania stosowanej metody. Nawet w przypadku gniazda szerszeni czy os, najpierw jest rozpylany odpowiedni środek, a dopiero później następuje jego mechaniczne usuwanie. Firmy dezynsekcyjne dysponują wykwalifikowanymi pracownikami, którzy najlepiej wiedzą jak sobie radzić z wszelkimi insektami. Ich obecność nie jest mile widziana w domu, dlatego też wiele osób korzysta z profesjonalnych usług dezynsekcyjnych, które na długo rozwiązują problem. Każdy z nas  może skorzystać z takiej usługi, ponieważ uciążliwe owady mogą się pojawić wszędzie.

Dezynsekcje można wykonać także w ogrodzie, ponieważ często się okazuje, że naszą posesję zaatakowały kleszcze lub upodobały sobie ją komary. Oba gatunki mogą przenosić groźne choroby więc lepiej nie zwlekać z rozwiązaniem tego kłopotu, ponieważ w perspektywie czasu mogą mieć opłakane skutki. Cena usługi zależy od miejsca zaatakowanego przez insekty oraz od skali problemu.