Miasteczko to słynie ze swoich uzdrowisk i tężni solankowych. Jego unikalny mikroklimat bardzo służy kuracjuszom. Od lat znany jest ze swoich prozdrowotnych właściwości. Wiele osób jedzie tam, by podreperować zdrowie. Uzdrowiska oferują turnusy rehabilitacyjne dofinansowywane z PFRONu. Znajdziemy tam masę uzdrowisk współpracujących z Narodowym Funduszem Zdrowia.

W Ciechocinku są dobre sanatoria

sanatorium CiechocinekW mieście znajdziemy całe mnóstwo ośrodków uzdrowiskowych dostosowanych do kuracjuszy z różnymi rodzajami schorzeń. Mają one w swojej ofercie również turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych. Ciechocinek już nie kojarzy się z kuracjuszami w wieku pięćdziesiąt plus. Przyjeżdża tam również wiele dzieci, głównie z problemami z narządami ruchu. Jeśli chodzi o pobyt w sanatorium Ciechocinek posiada ofertę wielu zabiegów. Możemy tam skorzystać z kąpieli solankowych i kwasowęglowych, Zabiegów borowinowych, kąpieli ozonowych oraz zabiegów z wykorzystaniem lampy sollux, prądami diadymanicznymi i ultradźwiękami. Wskazania do zabiegów zależą od posiadanego przez kuracjusza schorzenia. Bardzo popularne są również hydromasaże, magnetoterapia czy biostymulacja laserowa. Na termin w sanatorium nie trzeba długo czekać. Ośrodków znajduje się tu bardzo dużo i niemal zawsze są dostępne wolne miejsca. Przyjeżdżają tu kuracjusze nie tylko z Polski, ale również z całego świata. Głownie za sprawą słynnych tężni solankowych.

W ofercie są również pobyty wypoczynkowe, wakacyjne i weekendowe pobyty rodzinne, turnusy dla dzieci, turnusy dla matki z dzieckiem, turnusy odchudzające dla dorosłych i dzieci. Ośrodki specjalizują się w leczeniu chorób narządów ruchu, układu nerwowego, oddechowego, a także układu krążenia i chorobami metabolicznymi takimi jak cukrzyca. Niektóre ośrodki leczą również schodzenia ginekologiczne i niepłodność.