Nie każdy przedsiębiorca zna się na księgowości, ponieważ przeważnie nie jest to branża w jakiej działa. Oczywiście są wyjątki, gdzie osoba prowadząca firmę ma podstawy z rachunkowości i jest w stanie samodzielnie prowadzić swoje rachunki, jednak jest to rzadkość. Przeważnie oddają ten dział obowiązków w ręce specjalistów.

Za co odpowiadają biura rachunkowe?

rachunkowość wrocławZgodnie ze statystykami, nawet czterdzieści pięć procent przedsiębiorców zdecydowało się na nawiązanie współpracy z biurami rachunkowymi. Jedynie nieco ponad trzydzieści procent zatrudniło swoją księgową. Taki stan rzeczy może wynikać z kosztów jakie generują oba rozwiązania. Przy zatrudnieniu nowego pracownika trzeba się liczyć ze sporymi kosztami. Samo stworzenie j wyposażenie w niezbędne narzędzia stanowiska pracy jest kosztowne, a do tego trzeba doliczyć jeszcze wynagrodzenie, które musi być adekwatne do posiadanych umiejętności. Znacznie taniej jest nawiązać współpracę z biurem, ponieważ opłacamy jedynie stały abonament, którego wysokość przeważnie jest nawet o połowę niższe niż średnie wynagrodzenie. Jeżeli interesuje nas tania i rzetelna rachunkowość Wrocław jest miastem, w którym na pewno ją znajdziemy. Działa tu przynajmniej kilkadziesiąt biur rachunkowych, które swoje usługi kierują do wszystkich przedsiębiorców. Jednak najczęściej decydują się na nie małe i średnie firmy, ponieważ dla nich cena za prowadzenie księgowości jest bardzo atrakcyjna. Najniższe abonamenty zaczynają się już od około dwustu złotych, zatem jest to kwota znaczni niższa niż nawet najniższe wynagrodzenie księgowego. Biura rachunkowe przede wszystkim odpowiadają za rzetelne i zgodne z przepisami prowadzenie podatkowej książki przychodów i rozchodów dla jednoosobowych działalności gospodarczych i pełnych ksiąg rachunkowych dla spółek. Ponadto do ich zadań należy prowadzenie kadr i płac.

Jedną z największych zalet biur rachunkowych jest świadczenie kompleksowych usług, czyli w jednym miejscu przedsiębiorca może załatwić wszystkie sprawy firmowe. Dotyczą one księgowości, kadr i płac. Dla wielu przedsiębiorców argumentem decydującym o nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym jest cena usług. Dzięki nim mogą sporo zaoszczędzić, zachowując wysoką jakość usług, ponieważ jest ona porównywalna do pracy samodzielnego księgowego.