Ogrodzenia wszelkiego rodzaju są dziś widokiem codziennym. Każdy prywatny przedsiębiorca ogradza swój teren w taki sposób aby nikt nieuprawniony nie mógł się dostać na teren jego posesji. Obecnie dzięki wielu rozwiązaniom wybudowanie płotu jest bardzo prostym i szybkim w realizacji przedsięwzięciem. Gotowe już zaplecione ogrodzenie wykwalifikowana i doświadczona ekipa jest w stanie postawić i odpowiednio zabezpieczyć. 

Podstawowa funkcja przelotki do drutu 

Przelotka do drutuNajpowszechniejszym rodzajem ogrodzenia montowanym na ulicach jest tak zwane ogrodzenie z siatki. Po wkopaniu wszystkich słupków oraz nałożeniu siatki całą konstrukcja musi zostać usztywniona oraz naciągnięta. Jedną z najważniejszych części tego etapu jest przelotka do drutu naciągowego. Posiada bardzo prostą budowę. Element ten jest wykonany z bardzo wytrzymałych materiałów, ponieważ to na nim będą przenosić się wszystkie siły naprężające. Przelotka montowana jest na każdym kolejnym słupku ogrodzenia i przeplatany jest przez nią drut naciągowy. Każda sekcja płotu jest kolejno naciągana za pomocą wcześniej wspomnianego drutu, a następnie skręcana za pomocą przelotki. Naciągnięty drut utrzymywany jest na na ustalonej wysokości przy pomocy specjalnie do tego przygotowanych żłobień znajdujących się na wewnętrznej stronie przelotki. Każda przelotka do drutu wyposażona jest w śrubę z końcówką nawiercającą dzięki czemu bardzo łatwo jest ją przymocować do słupka. 

Podsumowując drobne elementy jakimi są przelotki do drutu pełnią bardzo ważną rolę w budowie każdego ogrodzenia siatkowego. To one w dużej mierze odpowiedzialne są za usztywnienie oraz prawidłowe rozkładanie się sił całego ogrodzenia. Do ich właściwego montażu wystarczy najzwyklejsza wkrętarka musi jednak ona posiadać dużą moc.