W niektórych częściach świata występują takie rośliny, które mogą w dużym stopniu zadziwiać swoimi właściwościami. W klimacie umiarkowanym takimi roślinami okazują się konopie przemysłowe. Natomiast w Azji bardzo ceni się owoce morwy indyjskiej. Jednak zdecydowanie częściej można się spotkać z tym, że te rośliny określane są jako noni. W niektórych regionach Azji roślina ta jest uznawana za prawdziwy dar niebios i lekarstwo na niemalże wszelkie choroby. 

Lecznicze soki z noni

działanie soku z noniWiększość z nas doskonale wie jak wyglądają owoce morwy, którą można w naszym klimacie spotykać. W naszym klimacie spotkać można morwę białą oraz czarną. Ta druga wygląda niemalże identycznie jak owoce jeżyn. Natomiast w Azji spotkać można morwę indyjską, która już wyglądem znacznie się różni od morwy jaką znamy. Szczególnie cenione w tamtejszych regionach jest działanie soku z noni. W ojczyźnie noni czyli na wyspach Polinezji twierdzi się, że noni to panaceum na wszelkie choroby jakie spotykają ludzkość. W związku z tym stosowano te rośliny do leczenia wszelakich chorób. Obecnie naukowcy bardziej dokładnie sprawdzają te doniesienia i okazuje się, że faktycznie owoce noni zawierają niezwykłe składniki. Jednym z nich jest chociażby składnik, który sprawia że nie dochodzi do mutowania zdrowych komórek w ludzkim organizmie w komórki nowotworowe. Niektórzy okrzyknęli więc noni lekarstwem na raka. Jest to póki co jeszcze zbyt odważne stwierdzenie ponieważ konieczne jest przeprowadzanie dodatkowych badań i testów. Pewna grupa naukowców hawajskich ostatnimi czasy zaczęła prowadzić testy na myszach chorych na nowotwór. Okazuje się, że po wstrzyknięciu im soku z noni myszy przeżywały znacznie dłużej od myszy, które takiego soku nie otrzymały. Warto dodatkowo zauważyć, że sok z noni ma działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne.

Na chwilę obecną sok z noni bardzo często określany jest jako aspiryna przyszłości. Każdy kto jest zainteresowany zakupieniem takowych soków to może je obecnie znaleźć nawet w niektórych polskich sklepach. Przykładowo warto poszukiwać ich w sklepach ze zdrową żywnością. Jeśli nie uda nam się jednak takowych sklepów odwiedzić to wówczas dobrym pomysłem może być zakup soków z morwy indyjskiej w sprawdzonych sklepach internetowych.