Proces spalania mojej nadmiernej tanki tłuszczowej nigdy nie przebiegał u mnie tak, jakbym sobie tego życzyła. Najczęściej były to krótkie diety polegające na zmniejszonej ilości jedzenia, które niestety szybko się kończyły w momencie, gdy wieczorami dopadał mnie wilczy głód. Dopiero kiedy zrozumiałam, że nie tędy droga i wdrożyłam w swoje życie odpowiednią dietę i plan treningowy, zaczęłam odnosić sukcesy.

Plany dietetyczne dla sportowców

plan dietetycznyKiedy byłam małą dziewczynką moi rodzice niczego mi nie odmawiali włącznie z jedzeniem, co poskutkowało nie tylko nadwagą, ale także słabą silną wolą. Byłam przyzwyczajona do tego, że dostają wszystko to, co chcę dlatego kiedy nie udawało mi się schudnąć w tempie natychmiastowym, a zamiast tracić kilogramy traciłam swoje zdrowie, z początku czułam się beznadziejnie. Latami starałam się stosować najróżniejsze diety, ale one nigdy nie kończyły się dla mnie dobrze, a ja niedługo potem z powrotem nabierałam kilogramów. Dopiero zgłoszenie się do trenera personalnego zmieniło całe moje nastawienie nie tylko do samego procesu odchudzania, ale i zdrowego trybu życia. Profesjonalny plan dietetyczny oraz treningowy sprawił, że wreszcie miałam możliwość odchudzać się z głową i jednocześnie nauczyć się zdrowych nawyków żywieniowych. Dzięki temu w ogóle nie czułam, że jestem na diecie. Nigdy też nie chodziłam głodna, a co więcej, na początku ciężko mi było przejeść aż tak duże ilości jedzenia. W końcu jednak przyzwyczaiłam się do regularnych i pełnowartościowych posiłków oraz ćwiczeń na siłowni. Zmiany spowodowane wdrożeniem diety oraz treningów odczułam niemalże natychmiast. Miałam mnóstwo siły podczas wykonywania ćwiczeń, nie mdlałam już ze zmęczenia i przede wszystkim zawsze czułam się lekko po zjedzonym posiłku. Znacząco też poprawiła się moja przemiana materii, która wcześniej była strasznie spowolniona przez stosowane przeze mnie diety.

Jeszcze rok temu w życiu bym nie pomyślała, że jedzenie do syta oraz ćwiczenia na siłowni sprawią, że mój tłuszcz zacznie znikać, a na jego miejscu pojawią się przepięknie wyrzeźbione mięśnie. Zmienił się całkowicie tryb mojego życia, co miało wpływ nie tylko na moje ciało, ale także psychikę. Odpowiednia dieta sprawiła, że moje stany depresyjne całkowicie zniknęły, a ja nie mam już problemów z koncentracją, kreatywnym myśleniem, które wymaga charakter mojej pracy oraz z pesymistycznymi myślami.