Ekrany diodowe w technologii LED są innowacyjne i co chwilę znajdują zastosowanie na nowych rynkach. Ekran LED to idealne rozwiązanie dla branży retail, gdzie zwrócenie uwagi przechodnia to nie lada wyzwanie. Różnego rodzaju ekrany LED telebimy LED mogą być prestiżowym elementem firmowego lobby lub głównym wyświetlaczem w dużej sali konferencyjnej.

Jak wygląda montaż ekranów led?

ekrany led - producentNa tym nie koniec, gdyż ekrany LED montowane są w pomieszczeniach tzw. „control room”, albo jako element kreatywnie zespolony z architekturą wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Technologia ta daje ogromne możliwości, a zarazem jest bardzo efektywna kosztowo w porównaniu do innych sposobów wyświetlania obrazu wielkoformatowego. Zewnętrzne telebimy LED mogą być stosowane w celach reklamowych, ponieważ ekran diodowy emituje znacznie więcej światła niż standardowa oświetlona reklama, a co za tym idzie, tablice LED lepiej zwracają na siebie uwagę.  Zastosowań ekranów LED jest bardzo dużo i nie sposób o nich wszystkich wspomnieć, natomiast pamiętać należy, że tworząc telebimy diodowe osiągamy inny efekt aniżeli przy zastosowaniu ekranów bezramkowych, ponadto ekrany led – producent musi być solidny a jego oferta zgodna z panującymi normami. Dobór technologii powinien być zawsze poparty odpowiednią analizą, tylko wtedy nasze działania przyniosą zamierzony efekt. Tworzone w technologii LED wewnętrzne czy zewnętrzne, wpływają na sposób funkcjonowania działów marketingu, redukując do minimum czas potrzebny na wprowadzenie promocji. Teraz zarządzanie i kontrolowanie wyświetlanych treści na setkach ekranów porozrzucanych po różnych lokalizacjach, odbywać się może wygodnie z Twojego komputera. Mając do dyspozycji ekrany LED oraz cały system Digital Signage, możemy zmienić sposób w jaki komunikujemy się z klientem. Tego typu technologia zyskuje coraz większą popularność.

Wraz z wprowadzeniem takich rozwiązań, poza wzrostem prestiżu firmy, wzrasta także jej wartość. Trend ten będzie się rozwijał w kolejnych latach, na rynku będą dostępne coraz to lepsze ekrany LED, z coraz mniejszym Pixel Pitch’em, szybszym sposobem montażu, lepszymi kolorami i lepszą trwałością. Niewykluczone, że za jakiś czas, ekrany LED dorównają rozdzielczością do ekranów LCD, co zapewne otworzy kolejne segmenty rynku na tego typu systemy.