Wykupiliśmy w zeszłym roku wraz z mężem zabytkową kamienicę w centrum miasta. Był to niezamieszkany, obracający się w ruinę budynek, który postanowiliśmy zrewitalizować i stworzyć z niego na nowo dzieło sztuki. Pod okiem konserwatora zabytków osiągnęliśmy swój cel. Szybko znaleźliśmy też najemców. Jednym z nich okazał się pewien przebojowy, młody człowiek, który otworzył w jednym z lokali dosyć nietypowy sklep.

Szklana karafka z inicjałami

karafki z graweremPasją moją i męża jest kupowanie zabytkowych nieruchomości i przywracanie im dawnej świetności. Niedawno zakupiliśmy jedną z niedużych, secesyjnych kamienic, która popadała w ruinę. Teraz jest to pięknie odrestaurowany budynek, w którym mieszka już kilka zadowolonych rodzin. Na samym dole kamienicy były dwa spore lokale użytkowe. Jeden z nich stoi nadal pusty, jednak w drugim pewien przebojowy, młody człowiek rozkręcił bardzo dochodowy interes, a mianowicie sklep z eleganckim szkłem. Można w nim kupić niespotykane nigdzie indziej szklane przedmioty, z czego prym wiodą naczynia. Kupiłam tam niedawno wyjątkowy prezent dla mojego męża. Zawsze bardzo podobały mi się karafki z grawerem, w których elegancko ubrani panowie we filmach przechowywali wysokiej jakości trunki. Kupiłam więc cały zestaw, w którego skład wchodzi przepięknie wykonana karafka oraz szklanki. Na karafce poprosiłam o wygrawerowanie inicjałów mojego męża, co wygląda naprawdę wyjątkowo. Taka karafka stanie zapewne w naszym salonie na barku. Będzie piękną ozdobą, gdyż dzięki swojej wielkości oraz wyglądało mocno przyciąga uwagę. Cały zestaw zapakowany jest w piękne, drewniane pudełko, wysciełane w środku miłym w dotyku i eleganckim w wyglądzie materiałem. Mój mąż zawsze marzył o takiej karafce do napojów wysokoprocentowych. Do tej pory wszystkie trunki rozległa bowiem bezpośrednio z butelek. Jakoś szkoda było mu wydawać pieniądze na coś, co w większości będzie tylko stało 

W kamienicy, którą odrestaurowalismy niedawno wraz z mężem,  pewien młody człowiek otworzył sklep z oryginalnymi wyrobami ze szkła. Kiedy pierwszy raz miałam okazję odwiedzić sklep, zachwyciły mnie te szklane przedmioty. Kupiłam tam nawet prezent urodzinowy dla mojego męża, którym jest przepiękny zestaw szklanek z karafka, zapakowany w drewniane pudełko.