Branża budowlana wymaga ciągłych prób udoskonalania się. Konkurencja nie śpi, więc każdy sposób na rozwijanie firmy i wykorzystanie nowych opcji w pracy pozwala na utrzymanie się na wysokiej pozycji i skuteczną walkę o klienta. Nasza firma starała się o to, by wykorzystywać w pracy wszelkie technologie, które mogą ułatwić i usprawnić wykonanie zadań budowlanych.

Pozycjonowanie maszyny budowlanej za pomocą systemu

system pozycjonowania maszynPrzykładowo, podejmowaliśmy bardzo duże przedsięwzięcia, w trakcie których wykorzystywanych było jednocześnie kilka maszyn budowlanych, jakie mamy do swojej dyspozycji. Prace wykopowe i inne, bardziej skomplikowane zadania wymagały odpowiedniego pozycjonowania i uważnej pracy operatorów. My jako firma zbieraliśmy dane statystyczne wykonywanych prac, aby dokładniej i efektywniej wykorzystywać możliwości naszego sprzętu, również pod względem finansowym. Gdy dowiedzieliśmy się, że moglibyśmy wykorzystać wyspecjalizowany system pozycjonowania maszyn w naszej firmie, to stwierdziliśmy, że musimy z tego skorzystać. Miał on nam pozwolić na bardziej szczegółowe umiejscawianie maszyn, które do tej pory było absolutnie niemożliwe przy użyciu obecnie posiadanej technologii. Dodatkowo nowy system miał dawać nam wiele innych opcji, które pozwalały na ściślejsze śledzenie poczynania sprzętu na placu budowlanym. To były nowości, obok których nie mogliśmy przejść obojętnie.

Faktycznie, wprowadzenie nowego systemu pozwalało na lepsze wykorzystanie naszego sprzętu, poprzez wiele nowych możliwości, o których wcześniej nie mogliśmy nawet myśleć. A obecnie trudno nam sobie wyobrazić, byśmy pracowali bez takiego systemu, lub z zupełnie innym systemem. Do tego bardzo szybko się przyzwyczailiśmy, zarówno kierownictwo, jak i operatorzy.