Zakup odpowiedniego rodzaju pościeli do hotelu będzie niezwykle ważny. Z tego powodu właściciele obiektów powinni dobrze zastanowić się nad wyborem oraz stosować do kilku ważnych zasad, które pozwolą na zakupienie najlepszej jakościowo pościeli. Znaczenie może mieć także wybór pościeli hotelowej od sprawdzonego producenta.

Sprawdzony producent pościeli hotelowej

długoletni producent pościeli hotelowejChcąc wybrać odpowiednią pościel do hotelu, należy pamiętać o tym, iż będzie ona prana bardzo często. Goście oczekują nieskazitelnie czystego oraz pachnącego zestawu pościelowego, dlatego powinien być on wykonany z materiału odpornego na pranie w temperaturze 95 stopni oraz na inne czynności związane z jej dezynfekcją. Duże znaczenie ma gramatura, która powinna być wyższa od standardowo stosowanej w gospodarstwach domowych. Dzięki temu znacznie trudniej będzie ulegała uszkodzeniom mechanicznym, a także będzie zachowywała swoje pierwotne wymiary. Pościel nie może ani się rozciągnąć, ani skurczyć w trakcie prania, dlatego warto wybierać pościel z włókien najwyższej jakości. Dobrym wyborem będzie długoletni producent pościeli hotelowej. Goście, a zwłaszcza dzieci i osoby z wrażliwą skórą, docenią przyjemną w dotyku pościel, która nie będzie uczulała ani podrażniała. Kolejnym istotnym kryterium będą walory estetyczne. W zależności od sposobu wnętrza może być to elegancja biała pościel, która najlepiej się sprawdza w hotelach, kolory współgrające z wystrojem pokoju, jak również ozdobienie pościeli haftem z logo albo nazwą obiektu hotelowego. Istotne jest to, aby pościel posiadała poszwy oraz poszewki zamykane na zakładkę hotelową. Jest to o wiele wygodniejszy rodzaj zamknięcia, niż standardowe guziki, które mogłyby nie wytrzymać częstego prania i dezynfekcji. Dużym atutem takich zakładem jest skrócenie czasu potrzebnego na zmianę pościeli w danym pokoju. Najlepszą tkaniną, z jakiej może być wykonana pościel hotelowa, będzie wysokiej jakości bawełna. Dostępne są także modele poddane merceryzacji, która zapewnia połysk oraz zwiększa wytrzymałość.

Podsumowując, podczas wyboru odpowiedniej pościeli do obiektu hotelowego, warto wziąć pod uwagę różnorodne kryteria. Będzie ważne zarówno to, aby sięgać po pościel od sprawdzonych producentów, ale i zwrócić uwagę na jej różne parametry.