Kiedy nie wiedziałam już, co mam zrobić z moim bólem zęba, postanowiłam wybrać się do dentysty. Ludzie zawsze tak mają, że odwlekają te wizyty w czasie jak najdłużej się da. Czekamy, aż będzie już za późno. Nieraz tak nas boli, że nie jesteśmy nawet w stanie pracować, czy mówić. Cóż, strach przed gabinetem bywa silniejszy niż ból, a tabletki przeciwbólowe znikają w piorunującym tempie. Jednak jakiś szczyt bólu i wytrzymałości być musi, bo kiedyś podejmujemy decyzję, że najwyższy czas pójść do stomatologa.

Ząb wyleczony kanałowo pod mikroskopem

leczenie kanałowe w Krakowie - mikroskopPrzyznam, że byłam straszną panikarą i dlatego nie poszłam do dentysty na czas. Któregoś dnia jednak już tak spuchło mi dziąsło i miałam takie dolegliwości, że odważyłam się na wizytę. Nie wiedziałam, co działo się z zębem, byłam gotowa nawet na wyrwanie. Na miejscu dokładnie obejrzano mój ząb i od razu zostałam znieczulona. Dlatego nie musiałam już panikować, bo chociaż ból odszedł. Dowiedziałam się, że jest możliwy ratunek dla mojego zęba. Czekało mnie leczenie kanałowe w Krakowie – mikroskop obecnie jest jednym z najbardziej precyzyjnych urządzeń. Pozwala stomatologowi na dokładne obejrzenie zęba w bardzo dużym przybliżeniu. Kiedy już siedziałam na fotelu odczuwałam spokój. Wiedziałam, że dentysta zrobi wszystko, żeby mi pomóc i żeby ból minął. Zrozumiałam wtedy, że niepotrzebnie tak przejmowałam się wizytą. gdybym przyszła na czas, już dawno miałabym problem z głowy. Doktor powiedział nawet, że może udałoby się uratować ząb przed leczeniem kanałowym. Jednak tkanka została już zbyt mocno naruszona i nie było innej możliwości. Leczenie kanałowe rozpoczęło się od rozwiercenia zęba, by dostać się do kanałów. Mikroskop pokazywał, gdzie jeszcze należy dotrzeć, co było dla stomatologa niezwykle pomocne. Mógł oszacować, ile jeszcze wiercenia wymaga ząb. 

Gdy moje leczenie kanałowe zostało zakończone, czułam się strasznie głupio, że tak zwlekałam i obawiałam się wizyty. Wszystko przebiegło bez żadnych powikłań i co najważniejsze- bezboleśnie. Od teraz postanowiłam, że zacznę regularnie chodzić do dentysty, żeby nigdy już nie bolało mnie tak jak wtedy. Nie ma co czekać, zęby są bardzo delikatne, dlatego też kontrole i częste sprawdzanie to podstawa. W końcu się tego nauczyłam, co bardzo mnie cieszy. Szkoda, że tyle potrwało, zanim to zrozumiałam.