Podczas projektowania i budowy lekkich, ale zarazem wytrzymałych zadaszeń, potrzebny jest materiał, który w efektywny sposób połączy te dwie cechy. Dlatego producenci oraz projektanci zadaszeń domowych oraz firmowych stosują materiał zwany poliwęglanem komorowym. Jego niezwykle niska masa, w połączeniu z wytrzymałością, pozwala na budowanie zadaszeń domów jednorodzinnych, sklepów czy tarasów. Dzięki doskonałemu stosunkowi jakości do ceny, producenci zadaszeń mogą liczyć na sporą rzeszę klientów.

Poliwęglan jako podstawa do budowy zadaszeń

poliwęglan komorowy producentJednym z najbardziej popularnych rodzajów zadaszeń zbudowanych z poliwęglanu są daszki łukowe, które są montowane nad wszelkiego rodzaju wejściami. Konstrukcja owego daszku opiera się na szkielecie, zbudowanym z profili aluminiowych, które są podstawą budowy każdego zadaszenia poliwęglanowego. Dzięki temu, że całość konstrukcji jest niezwykle sztywna i mocna, poliwęglan komorowy może wypełnić większość powierzchni zadaszenia. Oferując poliwęglan komorowy producent przewidział także jego zastosowanie przy budowie zadaszeń płaskich. Wersje tego typu zadaszeń mogą być zaprojektowane w sposób podwieszany lub stanowić samonośną konstrukcję. Podwieszane zadaszenia są popularne w budynkach użyteczności publicznej, tj. urzędach, przychodniach czy szkołach. Samonośne konstrukcje zbudowane z poliwęglanu komorowego są podstawowym sposobem na budowę tarasów domowych. Dzięki temu, że kształt tarasu nie jest ujęty w sztywnych ramach, a architekt może pozwolić sobie na większe pole manewru, daszki mogą przybierać różną formę. Zadaszenia tarasowe są zatem budowane w wielu stylach. Mogą one przybierać formy łukowe, płaskie czy jedno lub dwuspadowe. Zadaszenia poliwęglanowe są także wykorzystywane do budowy przystanków czy zadaszeń poczekalni na przykład na dworcach autobusowych.

Daszki z poliwęglanu stosuje się także do budowy nowoczesnych centrów przesiadkowych, które powstają zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Zadaszenia z poliwęglanu stanowią także integralną część targowisk miejskich lub elementów centrów handlowych. Niezwykła swoboda w budowie zadaszeń z materiału dwukomorowego powoduje bardzo dużą ilość zamówień na tego typu nowoczesne elementy architektoniczne.