Pomimo tego, że żyjemy w dwudziestym pierwszym wieku, to nie wszędzie doprowadzona jest sieć wodociągu. Mieszkańcy bardzo małych miejscowości, a także posiadacze działek podmiejskich muszą radzić sobie z tym problemem. Niektórzy wykopują studnie, a inni, którym woda jest potrzebna tylko do podlewania roślin, kupują specjalne zbiorniki na wodę deszczową.

Zbiorniki na wodę deszczową

zbiornik na deszczówkęZbieranie wody deszczowej to bardzo dobry sposób na oszczędność, ponieważ w ten sposób zyskujemy dość sporo wody, którą możemy podlewać ogródek, a nie musimy za nią płacić. Jeśli chcemy zacząć oszczędzać wodę w ten sposób lub jest to jedyne źródło wody na naszej działce, to musimy kupić zbiornik na deszczówkę. Tego rodzaju zbiorniki wykonane są z materiałów sztucznych, dzięki temu zbiornik sam w sobie jest dość lekki. Jeśli zbiornik jest pusty, to bez najmniejszych problemów możemy go przenosić z miejsca na miejsce w nie więcej niż dwie osoby. Zbiornik jest nie tylko lekki, ale też i wytrzymały. Tworzywa sztuczne, które zostały użyte do produkcji zbiornika charakteryzują się odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także na niekorzystny wpływ przyrody. Zbiornik nie potrzebuje żadnej konserwacji. Dzięki temu po jego zakupie nie musimy się martwić o jego obsługę techniczną. Taki zbiornik pozwala nam na podlewanie ogrodu bez żadnych dodatkowych kosztów, co przekłada się na dość spore oszczędności w skali roku.

Zakupu zbiornika możemy dokonać w każdym większym sklepie ogrodniczym. Do wyboru mamy zbiorniki o różnych kształtach i pojemnościach. Najpopularniejsze z nich to zbiorniki w kształcie beczek o pojemnościach powyżej dwóch tysięcy litrów. Koszt zakupu takiego zbiornika to kwota rzędu tysiąca pięciuset złotych. A jego żywotność sięga minimum kilkunastu lat.