Od pięciu lat pracuję jako przedstawiciel medyczny firmy, która zajmuję się dystrybucją aparatów oraz sprzętów medycznych. Moim zadaniem jest jeżdżenie po oddziałach oraz przychodniach i oferowanie naszego sprzętu. W ramach oferty robimy prezentację, która pozwala personelowi medycznemu zapoznać się z naszym sprzętem i ocenić czy rzeczywiście on jest taki dobry, a następnie prowadzimy rozmowy i negocjacje z dyrekcją. 

Prezentacja aparatów do robienia EKG

Aparaty EKGOstatnio sprzętem, który prezentuję najczęściej są aparaty EKG. Ogólnie moją dziedziną jest kardiologia, więc najczęściej trafiam właśnie na takie oddziały. Jako że już trochę pracuję w tym zawodzie to znam ludzi na oddziałach i wiem, w jaki sposób przeprowadzić prezentację sprzętu, żeby móc ich zainteresować. W przeciągu ostatnich 3 miesięcy zrobiłem około piętnastu takich prezentacji na oddziałach w całej Polsce. W każdym prezentowałem te same aparaty EKG i nie da się ukryć, że zainteresowanie ludzi było sporo. W końcu jest to najnowszej jakości sprzęt. Na oddziałach często znajdują się już przestarzałe systemy, więc nie da się ukryć, że każde nowinki bardzo interesują lekarzy i pielęgniarki. Taka prezentacja to tak naprawę dopiero początek mojej drogi. Wiadomo, że szpitale rzadko mogą sobie pozwolić na nowe sprzęty, szczególnie te państwowe. Natomiast moja firma ma na tyle dobre oferty, że zawsze dyrektorzy szpitali znajdują jakieś oszczędności i inwestują w nowe aparaty na oddziały, w których akurat najbardziej są one potrzebne. Nasz aparaty EKG są naprawdę bardzo czułe, solidne, ale również lekkie, dzięki czemu nie ma problemu z ich przenoszeniem. Nie da się ukryć, że na oddziałach nie ma zbyt wielu takich aparatów, dlatego ważne jest, żeby móc je szybko i sprawnie przenosić. W końcu z sercem nie ma żartów, a najlepiej o tym wiedzą właśnie ludzie, którzy pracują na takich oddziałach. To właśnie oni ratują życie pacjentów, a schorzenia serca są bardzo poważnymi chorobami.

Bardzo się cieszę, że nasze aparaty EKG cieszą się tak dużym zainteresowaniem. W sumie jestem zadowolony, że to co robię w jakiś sposób pomaga ratować życie. Wiem, że jest to tylko dystrybucja, ale dzięki temu mogę zapoznać lekarzy z nowinkami, a oni mają możliwość wnioskować o lepszy sprzęt dla swoich pacjentów.