Każda wydajna i skutecznie działająca instalacja fotowoltaiczna musi być wyposażona w pojemne baterie, magazynujące energię elektryczną generowaną przez panele. Pojemność jest bodaj najważniejszą, choć nie jedyną cechą, jaką powinni kierować się potencjalni nabywcy systemów zasilania fotowoltaicznego.

Baterie fotowoltaiczne o największej pojemności

baterie słoneczne bydgoszczDuża pojemność baterii pozwala instalacji stale dostarczać energię elektryczną, nawet w momencie gdy jej praca jest ograniczana przez niski poziom nasłoniecznienia, zwłaszcza zimą. Standardowe baterie o wysokiej pojemności mają jednak tendencję do wytracania energii i samoistnego rozładowywania się podczas bezczynności, więc specjaliści zajmujący się instalacjami fotowoltaicznymi rekomendują nowocześniejsze banki energii, posiadające elektrolit znacznie dłużej utrzymujący energię i umożliwiający magazynowanie większej jej ilości. Coraz więcej firm wprowadza do ofert najnowocześniejsze i najwydajniejsze baterie słoneczne Bydgoszcz, gdzie coraz więcej prywatnych domów i obiektów firmowych wyposaża się w zasilanie fotowoltaiczne, ma dwie takie firmy, obsługujące zarówno prywatnych klientów jak i duże zakłady przemysłowe. W ofercie owych firm można znaleźć najlepsze ogniwa od renomowanych producentów sprzętu fotowoltaicznego, w wariantach przeznaczonych zarówno do przydomowych elektrowni, jak i do dużych instalacji w zakładach przemysłowych.

Takie baterie często zastępują dotychczasowo używane urządzenia w gotowych zestawach, a dla posiadaczy już działających elektrowni oferowana jest możliwość wymiany starych ogniw na najnowsze urządzenia. Modernizacja baterii może bowiem znacznie podnieść nie tylko wydajność całej instalacji, ale również zwiększyć magazyn energii w znacznym stopniu.