Wypoczynek nad jeziorem to jedno z ulubionych zajęć każdego urlopowicza. Możliwość odprężenia się na piaszczystej plaży sprawia, że każdego roku wakacje nad wodą spędza tysiące turystów. Jednym z najpopularniejszych zbiorników wodnych, który znajduje się w południowo – wschodniej części Polski, jest jezioro Białe. Co decyduje o atrakcyjności tego miejsca i dlaczego warto tam pojechać?

Gdzie warto zatrzymać się nad jeziorem Białym?

hotel nad jeziorem białymJezioro Białe to jeden z najchętniej odwiedzanych akwenów w województwie lubelskim. Atrakcyjna, malownicza okolica i typowo letniskowy charakter co roku przyciąga tutaj wielu turystów, którzy cenią sobie dobry i spokojny wypoczynek. W okolicy jeziora znajduje się kilka innych zbiorników, takich jak jezioro Glinki, Święte oraz Czarne. Najpopularniejszą miejscowością, w której warto się zatrzymać, jest Okuninka. Duże nastawienie na przyjezdnych gości sprawia, że mimo niskiego zaludnienia znajdziemy tutaj wiele miejsc noclegowych. Kwatery różnią się między sobą zarówno warunkami, jak i ceną, dlatego też każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Okuninka jest niewielką wsią położonej blisko jeziora. Dostęp do dużej plaży pozwala spędzać czas nad brzegiem wody, a moc atrakcji umili czas zarówno tym starszym, jak i młodszym podróżnikom. Oferta noclegowa pozwala wybierać nam spośród różnych zakwaterowań, takich jak pensjonaty, pokoje prywatne, domki letniskowe czy pola kempingowe. Dużą popularnością cieszy się hotel nad jeziorem Białym, który spełni oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających klientów. W budynku znajdziemy czyste i zadbane pokoje, w których może przebywać od jednej do kilku osób. Większość apartamentów ma własne łazienki z pełnym wyposażeniem sanitarnym. Dodatkowo w pokojach znajdziemy udogodnienia w postaci telewizorów, a w budynku skorzystamy z siłowni, sauny oraz spa. Hotele oferują również pełne wyżywienie, które umożliwia skosztowania pysznych regionalnych potraw. Obsługa przewiduje również atrakcje dla najmłodszych gości, którzy w przypadku pochmurnej pogody będą mogli pobawić się na placu zabaw lub skorzystać z zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanego animatora.

Wakacje nad jeziorem to lubiana forma spędzania wolnego czasu. Relaks na plaży i bliski kontakt z naturą sprawia, że z wypoczynku nad wodą każdego roku korzysta wielu turystów. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w województwie lubelskim jest jezioro Białe, które dzięki niezwykłemu otoczeniu i bogatej ofercie noclegowej, jest chętnie odwiedzane przez gości z całej Polski.