Od długiego już czasu wielką popularnością w naszych domach cieszą się świece. Służą nam one jako dekoracja wnętrz,  a także jako sposób na wprowadzenie zapachów. Większość kupowanych świec, bowiem, to świece zapachowe. Do wyboru mamy całe mnóstwo świec, od najzwyklejszy, bo takie oparte na naturalnych olejkach zapachowych.

Świeca z drewnianym knotem

drewniane knoty do świecKiedyś świece używane były do oświetlania domów. Teraz, kiedy źródłem światła stały się różnego rodzaju żarówki, świece stały się elementem aranżacji wnętrz, który dodatkowo wprowadza do pomieszczeń często wspaniały zapach. Duża zapotrzebowanie na rynku na świece, również te z najwyższej półki, sprawiło, że powstają oddzielne firmy, zajmujące się produkcją poszczególnych komponentów do świec. Niedaleko mojego miejsca zamieszkania powstała niedawno firma, która produkuje drewniane knoty do świec, wykorzystywane przy świecach tworzonych na bazie naturalnych olejków. Sposób spalania się takich świec jest bowiem nieco inny, od klasycznych. Wymaga więc one użycia drewnianych knotów. Drewniane knoty można też kupić oddzielne w sklepach dedykowanych do rękodzieła. W dzisiejszych czasach wiele osób rozwija pasje, związane z własnoręcznym tworzeniem różnych przedmiotów dekoracyjnych, również świec. Przydatny okazuje się zakup drewnianych knotów, które nie tylko są bardziej wydajne i powodują równomierne spalanie się świecy, ale też atrakcyjnie wyglądają. Dodają one świecom luksusowego uroku.

Niemal w każdym domu możemy znaleźć świece, które są dekoracją w salonach oraz sypialniach. Coraz więcej osób zwraca uwagę na jakość świecy, głównie tych zapachowych. Są świece, oparte na naturalnych składnikach, których cechą charakterystyczną są drewniane knoty. Takie knoty można też kupić oddzielnie, jeżeli ktoś wykonuje świece własnoręcznie.