Dzięki zabawkom, dzieci poznają zasady rządzące światem, ale też uczą się zachowań społecznych. Dziewczynki przeważnie robią to co ich mamy, czyli gotują, sprzątają i opiekują się lalkami, a chłopcy majsterkują i prowadzą samochód. Jednak są zabawki, które wzbudzają zainteresowanie wszystkich dzieci bez względu na płeć i są to samochody na akumulator.

Od ilu lat są dziecięce samochody terenowe?

małe auto na akumulator terenoweZ pewnością dziecko będzie zachwycone, kiedy dostanie do zabawy prawdziwy telefon, usiądzie tacie na kolanach za kierownicą samochodu czy będzie mogło pomagać mamie w gotowaniu. To normalne, bo dzieci uczą się przez naśladowanie dorosłych. Jeżeli rodzice jeżdżą samochodem, to ich maluch też będzie chciało to robić, w miarę swoich możliwości. Dlatego małe auto na akumulator terenowe będzie dla dziecka zabawką, z którą nie będzie się chciało rozstać. Pojazdy zasilane elektrycznie autko, może maksymalnie rozpędzić się do prędkości trzech – czterech kilometrów na godzinę. Na na naładowanym akumulatorze, maluch może jeździć nawet kilka godzin, ale ostatecznie ten czas zależy od wagi dziecka, rodzaju nawierzchni i jej kąta nachylenia. Terenowe pojazdy mają wysokie zawieszenie i duże koła, dzięki czemu bez problemu sobie radzą z terenem trawiastym, kamienistym czy górskim. Na czterech kołach są zamontowane amortyzatory, które zwiększają komfort jazdy. Poza terenowymi samochodami, w sprzedaży znajdziemy klasyczne sedany o niskim zawieszeniu, które doskonale się sprawdzają w terenach miejskich, gdzie jest dużo alejek i równych ścieżek do jazdy. Większość pojazdów jest dozwolona dla dzieci od trzeciego roku życia, ale znajdziemy też samochody dla dwuletniego czy rocznego dziecka, które są wyposażone w piloty do zdalnego sterowania. Wystarczy w nich posadzić dziecko, przypiąć pasami i można jechać na spacer.

Zanim maluch zacznie samodzielnie prowadzić samochód terenowy, konieczne jest pewne szkolenie, gdyż dziecko musi zrozumieć, jak działa pedał gazu i kiedy włącza się hamulec. Na kierownicy są umieszczone przyciski z funkcjami dźwiękowymi oraz wbudowane jest wejście USB i MP3, aby dzieci mogły słuchać podczas jazdy ulubionej muzyki. Bez wątpienia jest to świetna zabawka dla dziecka od trzeciego roku życia, która dostarczy wielu wrażeń.