Od kiedy miałem własny samochód, czyli od momentu jak rodzice mi go kupili po zdaniu egzaminu na prawko, starałem się jak najbardziej o niego dbać. Niestety brakowało mi wiedzy motoryzacyjnej, więc w dużej mierze opierałem się na zaleceniach taty. Nigdy nie szarżowałem w trakcie jazdy, dbałem o czystość auta, ale i tak tata stwierdził, że to nie jest najnowszy samochód i najpewniej prędzej czy później pojawią się problemy. Trochę się tego bałem, bo nie chciałem, żeby coś poważnego zadziało się akurat w trakcie jazdy. W końcu jednak zacząłem dostrzegać oznaki jakichś awarii.

Szybkie i tanie naprawianie pomp

naprawa pompPierwszą oznaką było szybkie przegrzewanie się silnika. Początkowo to ignorowałem, ale w końcu zaczynało się to robić moim zdaniem niebezpieczne. Przestałem chwilowo jeździć samochodem i przerzuciłem się na piesze wędrówki, ale w końcu musiałem stawić czoła problemowi. Jeszcze kilkukrotnie próbowałem sam ustalić przyczynę takiego stanu rzeczy, ale to było jak szukanie igły w stogu siana. Nie wiedziałem na co patrzeć pod maską i czego szukać. To było bez sensu, więc czas nastąpił by skontaktować się z tatą. Oczywiście mój ojciec nie robił z tym żadnych problemów. Zaczął zaglądać do samochodu i sprawdzać wszystko po kolei. Miał wiedzę wystarczającą, by określić jakieś podstawowe problemy, sam jednak raczej nie próbował niczego naprawiać. Znał odpowiednich fachowców do tego. Okazało się w końcu, że problemem jest pompa wody. Nie wchodziłem w szczegóły, bo i tak nic by mi one nie powiedziały. Tata wiedział, gdzie prowadzona jest bardzo dobra naprawa pomp, więc zabrał tam samochód. Tam to zajęli się nim prawdziwi fachowcy i to za dosyć przyjazną cenę, co mocno ratowało moje zasoby finansowe. Po powrocie taty samochód już działał bez żadnych problemów – zapewnił mnie, że pompa już nie będzie sprawiać mi problemów, jak i nic innego obecnie nie powinno się już dawać we znaki.

Dzięki temu mogłem wrócić do jazdy samochodem. Dalej bardzo mocno uważałem na to, co się z nim dzieje, jednak muszę przyznać, że fachowcy od naprawy pomp zdziałali cuda, bo nic się z autem nie działo podejrzanego. A nawet gdyby znowu coś się pojawiło, to tata na pewno skierowałby mnie do odpowiednich ludzi, znających się na rzeczy jak nikt inny.