Na chwilę obecną niemal każdy nowoczesny dom budowany jest w taki sposób, że posiada jeden lub kilka balkonów. Pełnią one w naszych domach bardzo ważne funkcje. Oprócz tego, że są bardzo estetycznym dodatkiem to również nasz balkon może być wykorzystywany jako zadaszona przestrzeń użytkowa. Warto jednak pamiętać o tym by balkony i tarasy odpowiednio zabezpieczać.

Efektywna izolacja na balkonie

hydroizolacja balkonówWoda może sprawić, że nawet najbardziej trwałe konstrukcje ulegną uszkodzeniu. W naszych domach bardzo podatne na uszkodzenia na skutek wody są balkony i tarasy. Niemniej jednak możemy zastosować pewne zabiegi dzięki którym skutecznie nasz balkon zabezpieczymy. W tym celu sprawdzi się hydroizolacja balkonów. Najczęściej wykonywana jest ona przy użyciu nowych środków izolacyjnych opartych o tworzywa sztuczne. Budując balkon wiele osób zastanawia się nad tym by w przyszłości obłożyć go płytkami. W takim wypadku warto pomyśleć o zainwestowaniu w hydroizolację, która będzie nie tylko wodoszczelna ale również mrozoodporna. Ma to ogromne znaczenie w przypadku płytek ponieważ źle dobrany materiał hydroizolacyjny może sprawić, że w czasie zimy nasze płytki nie wytrzymają mocnych mrozów i po prostu zaczną pękać. Bardzo często hydroizolacja balkonów tworzona jest w dwóch etapach. Pierwszym etapem jest nałożenie cienkiej warstwy kontaktowej na nasz beton. Druga warstwa jest zaś warstwą właściwą. Niektórzy decydują się nawet na stworzenie hydroizolacji złożonej z kilku warstw.

Na dzień dzisiejszy całe mnóstwo osób decyduje się na to by do swoich domów dobudować balkony czy tarasy. Pamiętajmy więc o tym, że tylko dobrze wykonane konstrukcje będą nam służyły przez wiele lat. Nie warto więc oszczędzać również na kwestiach dotyczących tworzenia hydroizolacji. Pomoże nam to uniknąć problemów w przyszłości.