Maszyny budowlane wymagają regularnej konserwacji. Jeśli przed długi okres zaniedbujemy je pojawiają się problemy związane ze sworzniami. Kiedy do tego dojdzie zamiast zakupu nowej części warto pomyśleć o tulejowaniu. Jest to proces niezbyt skomplikowany dzięki pojawieniu się nowoczesnych technologii.

Maszyny budowlane – tulejowanie gniazd sworzni

tulejowanie maszyn budowlanychNawet niewielkie ubytki elementów maszyn wpływają na pracę sworzni obracających się w tulei. Sworzeń wówczas wypada ze swojej osi obrotu, co powoduje naprężenie tulei i prowadzi do zużycia maszyny. Dzieje się tak z większością maszyn budowlanych nie tylko ze względu na nieodpowiednią konserwację. Każde urządzenie budowlane będzie bowiem wymagało tulejowania po długim okresie użytkowania. Dzięki niemu możliwe jest przywrócenie tulei do ich pierwotnego kształtu oraz zniwelowanie wpływu dodatkowych naprężeń, które pojawiły się podczas uszkodzenia. W związku z rozwojem technologicznym tulejowanie maszyn budowlanych możemy wykonać przy pomocy mobilnego urządzenia. To dzięki niemu nie jesteśmy zmuszeniu transportować maszyny do warsztatu. Jest to z pewnością niezwykła oszczędność czasu, który jest ceniony w czasie budowy. Tulejowanie na miejscu znacznie skraca czas kiedy maszyna nie będzie dla nas pracowała. Ważne jest, aby decydować się na tulejowanie, nawet jeśli mamy do czynienia z otworami uszkodzonymi w niewielkim stopniu. Z pewnością dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze, które w późniejszym czasie wydalibyśmy na naprawę poważniejszych awarii.

Uszkodzone elementy maszyny nie tylko wpływają na komfort oraz jakość pracy, ale stanowią również zagrożenie dla osób, które je obsługują. Tulejowanie pozwala usunąć usterki sworzni, a co za tym idzie minimalizuje ryzyko wystąpienia wypadków. Pozwala to przywrócić element do stanu używalności na długi czas, co zapewni efektywną pracę.