Mam przy domu dość spory ogródek, w którym wraz z babcią hoduję warzywa. Kiedy przychodzi sezon letni to takie nowalijki z ogródka smakują wręcz fantastycznie. To od razu czuć, że się je prawdziwe i naturalne warzywa zerwane prosto z ogródka. Ostatnio jednak zauważyłem, że w naszym ogródku pojawili się nieproszeni goście. Były to dziki, których w naszym terenie jest bardzo dużo. Czym prędzej wymyśliłem więc rozwiązanie, które od razu wcieliłem w życie.

Zamówiłem solidną siatkę leśną

solidne siatki leśne - olsztynPostanowiłem, że cały ogródek odgrodzę od pola, ponieważ nie był on w żaden sposób ogrodzony. W dzień dziki nie zapuszczały się w pobliże posesji, ale w nocy były bardziej odważne. Przypuszczam, że zmusza ich do tego poszukiwanie pożywienia. Czasem słychać w nocy głośne szczekanie psa, co może sugerować, że wówczas właśnie pojawiają się dziki. W każdym razie znalazłem w internecie solidne siatki leśne – Olsztyn i od razu zamówiłem kilkadziesiąt metrów takiej siatki. Znalazłem siatkę w tak dobrej cenie, że opłaciło się nawet zamówić ją przez internet z dostawą kurierem. Siatka, którą bardzo szybko mi dostarczono, była bardzo solidna. Porządną jakość było widać nawet pomimo tego,  że była zwinięta w rulon. Potrzebowałem jeszcze słupków, ale tych to akurat na mojej posesji nie brakowało. Nie dawno wymieniałem stare ogrodzenie na posesji i zostawiłem zapobiegawczo wszystko co metalowe, bo wiedziałem, że wszystko może się przydać. Teraz mogłem te metalowe słupki wykorzystać i zrobić z nich podstawę ogrodzenia do mojego ogródka. Zamontowałem więc tą solidną siatkę leśną do słupków, a wszystko zrobiłem tak dobrze, że nawet mysz by się nie przecisnęła. Dopiero później się zorientowałem, że nie zrobiłem sobie nawet furtki przez którą będę wchodził na ogródek. Szybko wprowadziłem niezbędną modyfikację i teraz mój ogródek wygląda tak jak powinien.

Odkąd zamontowałem piękne ogrodzenie to skończyły się jakiekolwiek problemy z nieproszonymi gośćmi na ogródku. Nie było już nawet śladu zwierzyny. Moje warzywa i owoce były w końcu bezpieczne. Rozwiązaniem okazała się zwykła, ale bardzo solidna siatka leśna. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania teraz mogę spokojnie zajmować się tym co najbardziej lubię. Mowa oczywiście o hodowanie roślin jadalnych oraz o ich późniejszym konsumowaniu.