Od kilku lat prowadzę w Łodzi swój własny salon kosmetyczny, w którym zajmuję się zwłaszcza pielęgnacją paznokci. Specjalizuję się głownie w malowaniu paznokci lakierami hybrydowymi, które utrzymują się na płytce paznokcia w stanie nienaruszonym nawet kilka tygodni. Lakiery te są ponadto odporne na odpryski, a ich wykonanie, w zależności od zastosowanej metody zdobienia, nie zajmuje więcej niż godzinę. Lakiery hybrydowe cieszą się więc dziś sporą popularnością, pozwalają one bowiem zaoszczędzić nam sporo cennego czasu.

Dlaczego warto malować paznokcie modnymi hybrydami?

modny manicure hybrydowy - ŁódźNależy zacząć od tego, że wykonanie manikiuru hybrydowego wymaga odpowiedniego sprzętu oraz produktów. Lakiery hybrydowe, jak już sama nazwa sugeruje, wykonane są bowiem ze specjalistycznego rodzaju płynnej hybrydy, do której utwardzenia niezbędna jest specjalna lampa UV. Lampy tego typu zazwyczaj mieszczą w sobie całą dłoń, a ponadto posiadają kilka stopni regulacji intensywności światła UV. Zazwyczaj standardowa sesja utwardzania paznokci trwa około 30 sekund (przy zastosowaniu lampy o mocy naświetlania 24W). Warto przy tym zaznaczyć, że mój salon posiada również stronę internetową – modny manicure hybrydowy – Łódź, na której znajdziemy informacje dotyczące specyfiki sprzętu, na którym pracuję. Należy także pamiętać o tym, że przed pomalowaniem paznokci lakierem hybrydowym, należy uprzednio zastosować specjalne bazy oraz topy, które pozwolą nam przygotować płytkę paznokcia na przyjęcie hybrydy. Tylko odpowiednio przygotowany, osuszony paznokieć będzie w stanie utrzymać na sobie lakier hybrydowy przez dłuższy czas. Pamiętajmy również o tym, że ciemniejsze kolory lakierów potrzebują znacznie dłuższego czasu naświetlania (nawet do minuty), niż jasne, pastelowe odcienie. Warto również podkreślić, że współczesny manicure hybrydowy można wykonywać za pomocą różnych metod zdobienia. Zdecydowanie najpopularniejszym zdobieniem jest aktualnie niezwykle atrakcyjny efekt holograficzny, który zwany jest również efektem syrenki (w nawiązaniu do mieniących się syrenich płetw). 

Cena manikiuru hybrydowego uzależniona jest bezpośrednio od metody zdobienia, na którą się zdecydujemy. Warto również zaznaczyć, że sesje uzupełniające, na których maluje się jedynie odrost lakieru są przy tym znacznie tańsze. Lakier hybrydowy można również zmyć za pomocą silnego zmywacza, jednak nie powinno się tego robić na własną rękę, lepiej w tym celu udać się do profesjonalnej kosmetyczki, która zajmie się paznokciami profesjonalnie. Dobrze nałożony lakier utrzyma się na płytce paznokcia nawet kilka tygodni.