Budowanie ogrodzeń to sprawa bardzo istotna jeśli zależy nam na zapewnieniu bezpieczeństwa naszego domu oraz posesji na której ten dom stoi. W celu wybudowania solidnego ogrodzenia możemy zastosować najróżniejsze materiały. Obecnie bardzo popularnym z nich jest kompozyt, z którego powstają sztachety kompozytowe przypominające klasyczne wersje wykonane z drewna.

Wytrzymała sztacheta kompozytowa

sztachety kompozytowePrzez dziesiątki a nawet setki lat głównym rodzajem ogrodzeń jakie stosowano by płoty lub parkany. Standardem było, że wykonywało się te konstrukcję w pełni z drewna. Drewniane były zarówno sztachety tego typu ogrodzeniach jak również kołki, do których takie sztachety montowano. Pomimo faktu, że drewno jest niezwykle wytrzymałym materiałem i świetnie sprawdza się w wielu miejscach to jednak w przypadku ogrodzeń obecnie ustępuje on miejsca kompozytowi. Sztachety kompozytowe to stosunkowo cienkie deseczki, które powstają na skutek połączenia mączki drzewnej z polichlorku winylu. Od wielu lat materiał ten uznawany jest za jeden z najbardziej praktyczny z wszystkich materiałów dostępnych na rynku. Do budowania ogrodzeń sprawdza się on idealnie z tego powodu, że jest bardzo odporny na wpływ wilgoci. Struktury z jakich stworzony jest kompozyt nie pozwalają bowiem na wchłanianie cząsteczek wody. Ma to ogromny wpływ na wytrzymałość danego tworzywa bowiem dzięki temu kompozyt jest w stanie wytrzymać o wiele dłużej niż drewno.

Na dzień dzisiejszy bardzo duża liczba osób odwiedza markety budowlane w celu zakupu sztachet ogrodzeniowych wykonanych z kompozytu. Nowoczesne wersję tych sztachet do złudzenia przypominają drewno co jeszcze bardziej zachęca do zastosowania tego materiału. W przeciwieństwie do drewna kompozyt jest jednak idealnie prosty i nie posiada sęków przez co jego montaż jest o wiele łatwiejszy.