Każdy z nas pragnie mieć dobrze zaprojektowane wnętrze. Liczą się odpowiednie barwy, dekoracje oraz praktyczność. Również musimy wiedzieć jaką dysponujemy przestrzenią aby ją jakoś odpowiednio zagospodarować. Dzięki temu będziemy mieli miejsce, które jest przystosowane do codziennego funkcjonowania. Jeżeli jednak nie mamy pomysłu na siebie i nadal szukamy czegoś co posiada wiele uniwersalnych zalet to warto przyjrzeć się bliżej popularnym stylom, które zyskały uznanie na całym świecie.

Nadmorska stylizacja hamptons

styl hamptons mebleTakim prawdziwym klasykiem jest styl Hampton. Jego nazwa pochodzi od nadmorskiej miejscowości na Long Island. Są to wnętrza charakteryzujące się stonowaniem. Styl hamptons meble to przede wszystkim różne odcienie bieli oraz błękitu. Jest to jasny kolor. Często możemy spotkać pewne podobieństwa w stylu skandynawskim. Jednak hamptons idzie również w kierunku beżu czy szarości. Jeżeli chodzi o stosowane drewno to jest ono zdecydowanie w ciemnych odcieniach. Daje to momentami pewien kontrast, który ma swój urok. Jednak przemalowywanie go na delikatne odcienie jest równie często praktykowane. Eelementem towarzyszącym może być wiklina. Dodatki wykonane z tego typu materiału są coraz częściej w nowoczesnej formie. Dzięki temu wiklina może być praktycznym dodatkiem, a nie sztucznie postawioną ozdobą. Wykorzystywanie jej w praktyce jest ciekawe i należy przemyśleć jej ustawienie. Zazwyczaj oznacza pewien kontrast oraz nadaje wdzięki w stylu hamptons chociaż z pozoru może się wydawać, że do siebie nie pasują. Oświetlenie tutaj również odgrywa ważną rolę. Jeżeli zdecydujemy się na lampy to powinny one posiadać duże abażury w obowiązkowo jasnych kolorach. Wtedy będą komponowały się z całością i sprawią wrażenie lekkich. Wzory to przede wszystkim kształty geometryczne połączone z motywem roślinnym.

Jednak powinny być one delikatne i idąc w tym kierunku styl hamptons powstrzymuje się od ich nasycenia lub zbytniej grubości. Dzięki temu zachowywana jest pewnego rodzaju delikatność oraz subtelność. Istnieje wiele sklepów, które specjalnie sprzedają oraz wykonują meble w tym stylu. Dzięki temu bezpośrednio można kupić wyposażenie, które będzie od razu tworzyło spójną całość. Jest to szybka metoda na delikatne pomieszczenia w nadmorskiej stylizacji.