Chcąc zmienić nasze koszulki w całkiem nowe modele warto zaopatrzyć się w przeznaczone do materiału farby bądź flamastry. Z ich pomocą na własną rękę wykonamy rewelacyjne wzory, których nikt inny mieć nie będzie. Pamiętajmy jednak, iż jest to praca wymagająca nieco czasu i czasami zdarza się, że pierwsze projekty nie spełniają naszych oczekiwań. Mimo to warto zainteresować się tym tematem, gdyż jest to świetna zabawa i wykorzystanie starych materiałów.

Własnoręcznie malowane ubrania

najlepsze farby do tkaninJeśli w szafie mamy dużo starych koszulek, których nie mamy już ochoty nosić nie dlatego, że są stare i podniszczone, a dlatego, że przestały się nam podobać bądź są nudne warto pomyśleć o wykorzystaniu ich. W jaki sposób możemy wykorzystać koszulki z naszej garderoby? Przede wszystkim możemy zaprojektować na nich nowe wzory. Aby to wykonać musimy mieć najlepsze farby do tkanin, dzięki którym wykonamy na nich trwałe wzory. Zaopatrzmy się również w gamę pędzli o różnej grubości, dzięki czemu wykonamy nawet najmniejsze elementy. Jeśli jednak potrzebujemy precyzyjnego i praktycznego akcesorium do rysowania wąskich linii zawsze możemy zakupić flamastry przeznaczone do tkanin. Z takim kompletem musimy już tylko zdecydować się na wzór, motyw albo lubioną sentencję czy powiedzenie. Jeśli nie mamy wizji poszukajmy poradników w internecie. Pomogą one nam również nauczyć się wykonywania ciekawych efektów. Praca ta jest kreatywna, jednak nie musimy być uzdolnieni plastycznie, aby wykonywać takie projekty. Wystarczy czas, akcesoria do malowania oraz odpowiednio przygotowana przestrzeń pracy. Dzięki temu będziemy mogli nosić oryginalne bluzki. Pamiętajmy, abyśmy tworzyli początkowo nasz projekt na kartce, abyśmy od początku nie marnowali koszulek, które mamy w naszym domu. W ten sposób wykonamy tylko to, co się nam podoba.

Odnowa starych koszule nie jest trudna. Wystarczy zaopatrzyć się w dobrej jakości farby przeznaczone do tkanin albo flamastry. Następnie pędzle do farb, o różnych grubościach. Kiedy mamy te rzeczy wystarczy już tylko przygotować miejsce pracy oraz nasz projekt. Jeśli robimy napisy dobrze jest wykonać szablon i go wyciąć, aby ułatwić sobie pracę. W ten sposób wykonamy ciekawe i niespotykane nigdzie tshirty. Warto się tym zainteresować.