Walka z owadami czasami jest bardzo nierówna. Zwalczamy insekty na wiele różnych sposobów ale czasami mija sporo czasu zanim udaje się wybrać metodę najbardziej skuteczną. Do niedawna posługiwaliśmy się jedynie różnymi substancjami chemicznymi. Od jakiegoś czasu dostępne są również nowoczesne rozwiązania oparte o promieniowanie ultrafioletowe wabiące owady. 

Skuteczne zwalczanie insektów

lampa owadobójcza na zewnątrzW letnie wieczory uwielbiamy przesiadywać na zewnątrz na jakimś tarasie czy w altance. Jednak nie da się ukryć, że takie sytuacje są dość często zakłócane przez pojawienie się owadów. Najbardziej irytujące są zawsze komary, które są insektami żądnymi naszej krwi. Obecnie wiele osób stosuje urządzenie jakim jest lampa owadobójcza na zewnątrz. Sprzęt ten jest urządzeniem, które emituje fale ultrafioletowe wabiące owady. Jednak samo promieniowanie nie jest w stanie zabijać owadów. Żeby mogło dojść do ich eliminowania konieczne jest zastosowanie dodatkowych elementów. W przypadku większości lamp ultrafioletowych jest to specjalna siatka o bardzo drobnych oczkach. Jest ona podłączana pod wysokie napięcie, które skutecznie zabija najróżniejsze owady. Pod lampą znajduje się z kolei specjalna tacka, na której lądują owady po kontakcie z siatką. Musimy pamiętać o tym by taką tackę dość często opróżniać. Warto zwrócić również uwagę na ten fakt, że wiele lamp ultrafioletowych jest w stanie zabijać nawet duże owady takie jak osy czy nawet szerszenie.

Na dzień dzisiejszy w naszym kraju wiele marketów oferuje takie nowoczesne lampy UV. Sprzęt ten jest zasilany energią elektryczną ze zwykłego gniazda sieciowego. We wspomnianych marketach mogą Państwo znaleźć lampy przeznaczone do użytku wewnętrznego jak i zewnętrznego. Te pierwsze są bardzo często wykorzystywane w lokalach gastronomicznych.