Wiele nowoczesnych firm zmieniło całkowicie swoją strategię w zakresie posiadania lub użytkowania pojazdów do celów zarobkowych. Jeszcze dekadę temu każdy przedsiębiorca chciał kupić samochód za gotówkę, a jeśli było jej za mało to korzystał z kredytu bankowego. Dzisiaj przedsiębiorcy korzystają z leasingów, które są bardzo nisko oprocentowane. Jeśli ktoś nie chce wiązać się z bankiem wieloletnią umową to korzysta z wynajmu krótkoterminowego, co jest równie dobrym rozwiązaniem jak leasing.

Firmy wynajmują samochody na krótki termin

wynajem samochodów - krótkoterminowy w katowicachObydwa powyższe rozwiązania w zakresie posiadania w firmie samochodu łączy jedna idea – być użytkownikiem samochodu, a nie jego posiadaczem. To się przekłada na ogromne oszczędności związane z brakiem kosztów utrzymania i ubezpieczania własnych pojazdów firmowych. Ubezpieczenie płaci się w przypadku leasingu, ale w przypadku wynajmu takie koszty są po stronie właściciela wypożyczalni oferującej wynajem samochodów – krótkoterminowy w Katowicach cieszy się największym popytem pośród przedsiębiorców. Na czym to wszystko polega? To proste. W firmie swój samochód ma jedynie właściciel lub prezes. Natomiast pracownicy mogą skorzystać z samochodu w określone dni lub w razie nagłej i pilnej konieczności spotkania biznesowego. Wówczas taki pracownik może się skontaktować z wypożyczalnią, z którą jego firma współpracuje. Wypożycza się samochód na jeden czy dwa dni, a cała usługa rozliczana jest bezgotówkowo. Na koniec miesiąca wypożyczalnia wystawia firmie fakturę za faktyczną ilość dni, w której korzystała ona z wynajmu samochodów. W przypadkach takiej współpracy ceny są negocjowane indywidualnie. I może się okazać, że miesięczny koszt samochodu firmowego wynosi jedynie kilkaset złotych. Nie ma przy tym kosztów ubezpieczeń, serwisów czy chociażby konieczności zakupu lub wymiany opon.

Na wynajmie krótkoterminowym firmy wiele zyskują, bo mają dostęp do samochodu tylko wówczas, kiedy jest on potrzebny. Firmie odchodzi wiele kosztów związanych z utrzymywaniem samochodu. Nie trzeba się też martwić o miejsca parkingowe i abonament na parking. Jeśli wszystkie koszty związane z posiadaniem auta się podliczy to okazuje się, że wynajem krótkoterminowy jest bardzo opłacalnym rozwiązaniem dla każdej firmy.