Kilka lat temu, już niedługo będzie dziesięć, kupiliśmy nasze pierwsze wspólne mieszkanie. Pierwsze i jak na razie ostatnie, choć zapewne niedługo warto byłoby wymienić je na coś większego, bo powoli staje nam się w tym mieszkanku zbyt ciasno. Kupiliśmy to mieszkanie na kredyt, który cały czas spłacamy i jeszcze mamy sporo do spłacenia. W okresie, kiedy braliśmy kredyt, najbardziej opłacało nam się wziąć kredyt w euro i taki też kredyt wzięliśmy.

Polecany kantor w stolicy

kantor WarszawaBardzo byliśmy zadowoleni z tego kredytu, jednak oznaczał on dla nas jedną dość uciążliwą rzecz – comiesięczne poszukiwanie kantoru z najbardziej korzystnym kursem euro, wymiana pieniędzy i potem podróżowanie z tymi pieniędzmi przez całe miasto, aby mieć na spłatę kolejnej raty. Kilka razy zdarzyło się, że zapomnieliśmy o nadchodzącym terminie spłaty kolejnej raty i wtedy już nie wybrzydzaliśmy za bardzo, tylko wymienialiśmy pieniądze w pierwszym lepszym kantorze, którzy był otwarty całą dobę. Jednak po dłuższym czasie takich comiesięcznych rytuałów udało nam się znaleźć jeden naprawdę bardzo dobry kantor Warszawa jest pełna różnych kantorów, ale kursy walut w każdym z nich potrafią bardzo się różnić między sobą i przy naszej kwocie kredytu możliwe było zaoszczędzenia nawet stu złotych na różnicy kursowej. Dlatego kiedy odkryliśmy, że jeden z kantorów położonych w Śródmieściu cały czas trzyma najlepszy kurs, postanowiliśmy być mu wierni. Od tego czasu korzystamy właściwie wyłącznie z usług tego kantoru, nawet wtedy, kiedy wybieramy się na wycieczkę zagraniczną. Jeszcze nigdy się na nim nie zawiedliśmy. Ostatnio jednak ktoś nam coś powiedział o kantorach internetowych, w których podobno kurs jest o wiele bardziej korzystny i na pewno korzystanie z ich usług jest o wiele bardziej wygodne. Musimy się nad tym zastanowić.

Warto jest porównywać i szukać najbardziej korzystnych kursów walut w poszczególnych kantorach. Różnice kursowe mogą być całkiem spore i przy sporej ilości wymienianych pieniędzy robi to naprawdę dużą różnicę. Jeśli znajdziemy porządny kantor, który trzyma dobre kursy walut, warto jest być mu wiernym, ponieważ dzięki temu zaoszczędzimy naprawdę bardzo dużo czasu nie szukając i nie porównując cen walut pomiędzy poszczególnymi kantorami.