Od zawsze wiedziałem, że będę prowadził własny biznes. Jako, że od dziecka interesowałem się budowlanką, to też wiedziałem, iż to właśnie w tej branży znakomicie się odnajdę. Wiedziałem jednak, że na obecnym rynku usług, konkurencji z doświadczeniem nie brakuje. Dlatego potrzebowałem konkretnego planu na realizację usług, by odróżnić swoją działalność od innych firm. Postanowiłem wyspecjalizować się w usługach związanych z izolacją wodną.

Na czym polega iniekcja ciśnieniowa?

iniekcje ciśnienioweProwadzenie własnego biznesu jest prawdziwym wyzwaniem. Decyzje były jednak już podjęte i nie było drogi powrotnej. Postanowiłem, że skoro w moim mieście jest wiele budynków znajdujących się w pobliżu akwenów, to na pewno będzie zapotrzebowanie na iniekcje ciśnieniowe. Są to specjalistyczne zabiegi, które naprawiają hydroizolację budynków. Często zdarza się, że na skutek awarii lub pożaru, takiej izolacji w ogóle nie ma. Jak wiadomo, coraz powszechniejszym zabiegiem jest przywracanie budynków do działań biznesowych. Zasięg moich prac obejmował przede wszystkim uszczelnianie w miejscach narażonych na przepuszczanie wody. Takie działania są bardzo czasochłonne i wymagają niebywałej precyzji. Na szczęście, moi współpracownicy to fachowcy z dużym doświadczeniem. Przede wszystkim, wszelkie iniekcje ciśnieniowe zależne są od rodzaju materiałów i konkretnego przypadku braku uszczelnień. Zupełnie inaczej wyglądają działania w miejscach zdewastowanych przez pożar, a takich, gdzie hydroizolacji nigdy nie było. Stopień zawilgocenia wpływa też znacznie na postęp prac. Zdarza się, że wszelkie iniekcje ciśnieniowe wykorzystuje wiele różnych materiałów.  W mojej firmie najczęściej korzystamy z żywic poliuretanowych, zaczynów cementowych i krzemiany. Poszczególne materiały zależne są od konkretnego przypadku.

Często spotykam się z sytuacją, kiedy postępy w jednym miejscu są bardziej czasochłonne, niż w całej reszcie budynku. Jest to niestety bardzo częsty powód, który wprowadza liczne komplikacje. Zdarza się również, że iniekcje należy przeprowadzić w miejscu trudno dostępnym. Należy wtedy bardzo starannie i dokładnie korzystać z szerokiego wachlarza substancji budowlanych. Na pewno są to czynności, które są niezbędne dla dobrego i stabilnego zabezpieczenia budynku.